• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland E80 Versiyon 2

Cevap: Roland E80 Versiyon 2

fantom X8 de ben hiçbir sorun yaşamadım ki özellikle sequencer kısmında kanal kaydı yaparken benim tez canlılığıma rağmen cihaz bugüne kadar tık demedi ne dediysem yaptı..aynı durum korg m3 için geçerli değil.aynı şekilde aceleci davranıldığı taktirde M3 sapıtıyor kilitleniyor mesela.ben fantom G serisininde arkasındayım çünkü cihazın ne olduğunu gayet iyi biliyorum.

Ben de M3'de kilitlenme yaşamadım fakat sevemedim de... Trinity pek güzel kilitlenirdi her şekilde. Cep telefonunu orgun üstüne koyarak da kilitlenirdi, sisteminin yavaşlığı yüzünden tuşlara fazlaca basıldığında da ekranda error yazılarıyla birlikte çökerdi. XP80'e gelirsek, çip değişiminden önce sahnede sequencer desteği alırdık ve bir gün çalarken anormal bir cozurtu çıkarmaya başladı. Bunu günde 2 defa falan yaptığı oluyordu. Marka ne olursa olsun tüm bunları sahnede yaşamak tarif edilemez (utandırıcı, rezil, çaresizlik hissi vs hepsi bir arada). İnsan ister istemez temkinli yaklaşıyor.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Sahibinden.com sitesindeki ilanı kaldırdım ama ilgilenen olursa 4000 TL'den satış halen geçerlidir.

E80'de bulunan özelliklerden bence en önemlisi işletim sistemi. Önceki model olan VA7'den çok daha kapsamlı şarkı yazma özelliği var.

Ritimli klavyelerde pek fazla marka kullanmadım, benim işim workstation cihazlarla. Ama pa2x kullandım ve buna göre bazı tespitlerim var.

Korg'un STS'lerine oranla kat kat daha kullanışlı registrationlar, SongBook'a oranla yazılması/değiştirilmesi çok basit ve çok daha verimli olan yardımcı araç var.

Ayrıca sound olarak Korg'un funk-fusion tarzı müziklere daha uygun olduğunu düşündüğüm takır tukur seslerine karşılık çok daha hacimli, sahnede hatalarınızı daha çok örtebilen yüksek kaliteli (muhtemelen Korg kadar sıkıştırılmamış) sesler içeriyor.

Dahili davul sesleri çok yüksek kalitede. Bunları ancak deneyerek anlayabilirsiniz. Hem 3-4 katmanlı davul kitleri var, hem de dahili kitler 88 ya da daha fazla tuşa yayılmış durumda. 61 tuşta bitmiyor yani.

Tüm bunlara ek olarak ihtiyacınıza göre SRX kartlar takarak hem yeni seslere hem de drum kitlere sahip olabiliyorsunuz. Ben SRX 01 ve 05 takarak hem gerçekçi davullarda hem de dance sample'larında oldukça güncel sesleri katmış oldum. Bunları direk ritim yazarken de kullanabiliyorsunuz.

Gitar modu hiç de dalga geçilmemiş durumda, canlı çalınabilecek kadar basit ve ulaşılması kolay. Org modu da öyle.

Klavyeyi 6'ya bölebiliyorsunuz. Bu bildiğim kadarıyla Tyros'larda bile mümkün değil. Canlı performansta orkestrayla çalıyorsanız oldukça kullanışlı. Workstation yazıyor üzerinde ve özellikle bu sayede hak ettiğini düşünüyorum.

Roland'ın klavye olarak en son çıkardığı doğru düzgün model bence. Fantom-G'lerin başına gelenler pişmiş tavuğun başına gelmemiştir :) Duymadıysanız da araştırın derim. E80'de sistem problemleri yaşamadım.

Satış çok uzadı ancak üstüne model çıkmadığı için bana hiç sorun çıkarmayan E80'im için neredeyse yarı fiyatlık teklifleri kabul etmiyorum. Değerinde teklif gelirse düşüneceğim.

İlk anda aklıma gelenler bunlar. Sorusu olan varsa yanıtlayabilirim.

Takas düşünmüyorum, teşekkürler.

takas düşünmüyorum demişsiniz ama hocam ben yinede size cazip bir teklif sunmak istiyorum 6 aylık faturalı ful aksesuarlı çiçek gibi bir yamaha tyros 3 ile takas düşünürmüsünüz 1 gb ram artı 1 gb yedek ramları ile birlikte orjinal standı artı fc 7 pedalı artı orjinal hopörlör sistemi ile birlikte ve program cdleride mevcut düşünürseniz derhal bitirelim bana ulaşın lütfen 0538 521 15 88

Vay be 17 Sayfayida okudum Tam bir efsane olmus bu Alet tam 2 yil !
Levent Abi Al artikta Kurtulalim :D
Resmen merak ettim arastiracam Bu cihazi T3 ile Takas onermissin Vay beee...

tyros 4 üme kavuştum ilkercim tyros 3 elimde kaldı bu şekil değenlendirmek istedim valla hocamla anlaşmak biraz zor ama bakalım uyarsa alacam

Roland g-70 ve e-80 için tr srx kartlar yapsaydı roland.Türkiyede 1 numara olurdu.e80 çift srx takılıyo 64x64 mb az beklemedim tr srx çıksın diye.

...valla hocamla anlaşmak biraz zor ama bakalım uyarsa alacam

Değerli arkadaşlar;

Eskisi kadar sık forumlarda varlık göstermiyorum farklı meşguliyetlerim dolayısıyla. Az önce Korg Krome Workstation'u duyasınız diyerek bir başlık açmak üzere uğradım, tesadüfen başlığın canlı olduğunu fark ettim.

Bir-iki hususu yazayım madem uğramışken.

Öncelikle yukarıdaki alıntıya teessüf ettiğimi belirteyim. 'Anlaşması zor' değilim.

Şunu da hemen ekleyeyim; samsonthe arkadaş ve ilanımla muhtelif zamanlarda ilgilenen 3-4 forum sakini satış ilanında belirttiğim fiyatı önceden düşünüp belirleyerek yazdığımı sanıyorum hiç düşünmeksizin maksimum 2750 TL önerdiler. Yani birkaç kez o civarda satıldığına tanık olduğum G70 fiyatını.

Benim belirlediğim fiyattan satılırsa satılır, yoksa bekler diye belirttim mesajlarımda. Kullanıyorum çünkü cihazı, problemi yok. Halen de sık olmasa da işimi görüyor, öğretmen olduğumdan okul işlerimi yaptığım bir cihaz. Zaman zaman da jingle tarzı işlerde kaynak olarak kullanıyorum, 3-5 kuruş para getiriyor.

Bir diğer husus da şu; internetten birçok kereler satış yaptım. Halen de bir sürü satış ilanım var. Tespitim şu ki; ciddi alıcılar cep telefonumdan ulaşıyor ve aynı gün olmasa da ertesi gün ya gelip teslim alıyorlar ya da parayı hesabıma çıkarıp kargolamamı talep ediyorlar. Vermiş olduğum ilanda açıkça telefon numaram ve muhtelif iletişim şekilleri mevcutken 40 kadar ilanımla ilgilenenleri cep telefonundan ararsam satıştaki cihazları satmama gerek kalmaz, anlayış göstereceğinizden hiç şüphem yok. Bu yazdığım son 1-2 telefonunu veren arkadaş için değil tabii çünkü kendilerinde cep telefonum yok, satış sitesindeki ilanımı kaldırdığım için. Kendilerini tenzih ediyorum.

Demem o ki; eğer cihazla ilgileniyorsanız halen fotolarda görüldüğü kadar temiz, isteyene güncel foto/video yollarım çünkü satış halen geçerli, takas kabul etmiyorum, ancak satış sitesindeki ilanı kaldırdım. Özel mesajdan ulaşabilirsiniz. Pazarlık hiç yapmam demiyorum, ancak 4000 TL olarak verdiğim fiyatı forum ortamında yahut telefonda 3000'e çekmeye çalışmak bana hiç de anlamlı gelmiyor. Pazarlık cihazın başında yapılır. 3000'e de bulunur diyeceğim ama E80 piyasada pek de bulunmuyor sanırım; yine de 3000'e verilmeyecek kadar temiz bir cihaz olduğunu bir kez daha belirtmiş olayım.

Fiyat 4000 TL'dir. Cihaz başında küçük bir pazarlık düşünülebilir.

Sabırla okuyanlara teşekkür ederim.

Sevgi ve saygılarımla.

Ek: Qarchai'ye SMS attım.

Moderatör tarafında düzenlendi: