• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

Cevap: Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

Pesidelphia; ne olur darılma, ukalalığımıda hoş gör derim. Şimdi şu sitede isimsiz 1000 adet yorum olsa seninkini hemmmmmen fark ederim. Neden? Her kelimenin başı büyük harf. Peki, elin hiçmi yorulmuyor devamlı shit tuşuna basmaktan. Müziktede sürekli pitchbend kullananlar gibi. Şakayla karışık, Sadri Alışık hesabı ! :D (şakasız duramayan, seven hınzır bir ihtiyar olduğumunda gayet farkındayım)

Cevap: Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

''balaban55'' Abartısız Kahkaha Attım Valla Hocam Uzun Yaşayın. Pitch Bender Kullanmaktan Alıştım Valla Hiç Zor Olmuyor :)

Bence evde org bulundurmamak yanlış. İmdat freni gibi bişey. Başına oturunca dünyası değişiyor insanın. Olmazsa olmaz. Dante TR iki gündür İstanbul'daydı. Bugün geldi çok şükür kazasız belasız. Bu iki günde anladım, hayatın dörtte üçü müzik, müziğin dörtte üçü de org... :) Orgun dörtte üçü de Dante TR...

''balaban55'' Abartısız Kahkaha Attım Valla Hocam Uzun Yaşayın. Pitch Bender Kullanmaktan Alıştım Valla Hiç Zor Olmuyor :)

ünal abi imla kurallarına çok dikkat eder :)

bence gayet mantıklı
kemandan sazdan farkı elektrikle çalışması sonuçta )
stres atmada uzerıne bısey tanımıyorum
kımısı muzık dınleyerek atar negatıf havasını kımıde kendı muzigini kendı yapar .
yazları cıkabıldıgım kadar dugunlere cıkıyorum ama genede ev kullanıcısıyım
hatta çiftli sehpa ile çift cihaz var (hanımla papaz olsakta ) salonda mobılya gıbı duruyor :D
buda benım hastalıgım maddi olanaklarım dondugunce işte

Bende orgu hobi amaçlı çalabildiğim kadar çalıyorum dediğiniz gibi biri geldiği zaman garipsiyor saz çalmayı öğren ne yapacaksın orgu diyenler bile oluyor ama herkezın müzik zevki farklı bende orgun başına oturdugum zaman vakit nasıl geçiyor anlamıyorum ve org çalmayı seviyorum.

Burger king'in patronu Erhan bey' in evinde brolier ( burgerlerin pişirildiği devasa cihaz) var. Klqvyeye veya muzige duydugun ilgi yada yetenek, sana verilmiş bir niğmettir. Garipseyenler düşünsün bence.

Nacizane bağlama çalıp ney üflüyorum. Tabi orijinal enstrümanın tadı başka. Ancak bağlamada akordun düzgün değilse tellerin paslanmış ise ne bileyim neyi kurutup yağlamadı isen istediğin tadı alamazsın. Ancak org da çok rahatsın. Bas düğmesine tak kulaklığı, aç ritmini çal kendi dünyanda... Elinde kumanda TV karşısında saatlerini tüketmektense çok daha kaliteli bir zaman geçiriyorsun.

Çok Güzel Yorumlar Gelmiş. Kendimi Daha İyi Hissetmeme Neden Oldunuz Sağolun Dostlar :)

Öleceğim güne kadar Allah izin verdiği sürece org çalacam. Çünkü hayatın tüm stresinden bu şekilde uzaklaşıyorum. Ayrıca bilimde müzik ilgilenilmesi gerektiğini söylüyor. Piyano çalmanın insanların alzeimer hastası olma olasığı düşürdüğü kanıtlanmıştır.

15 li yaşlarımda aynı sorular sorulmuştu banada ne gerek var mutlaka sıkılırsın bir köşeye atarsın diye ancak kendinin bilen insan için öyle değil öyle bir tutku ki yemek yemek nasıl ihtiyaçsa müzik de öyle bir ihtiyaç.