• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

Cevap: Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

Haklısınız Hocam.

Cevap: Sizce Bir İnsanın Evinde Org Bulundurması (Kullanması) Ne Kadar Mantıklı.

Siz onlara aldırış etmeyin kardeşim,bunu söyleyen insanlar galiba düğünlerinde PİYANO ile göbek atıp, VİYOLENSEN ile halay çektiler ya.....Benim bütün müzik aletlerine saygım var ama toplum psikolojisi bu...Evde piyano görseler wawwwwwww , evde ud görseler oooooo, evde keman görseler huuuuuu :) ama evde klavye görünce bizim çocukların düğünün çalarsınız espirisi tabi espiri düzeyi ne kadar yüksek bir durumsa !!!!!! .... Boş verin arkadaşlar cihazlarımızın kıymetini bilelim elbet bizim cihazlarımızla da Sanat müziği icra ederiz, jazz çalarız ,rock çalabiliriz,oyun havaları çalabiliriz ......Diyeceğim şu ki her müzik enstürmanı güzeldir müzik ritim veren ses veren aletlerle müzik olur.. Saygılarımla

1 org tüm muzik aletlerine bedeldir evde bulundurmicazda nerde bulundurcaz sokağa asma kilitlemi bağlayalım :) saka bi yana bence org muzikte bi devrimdir en iyi orkestraların bile veremediği müzik zevkini bana orgla canlı canlı karşımda çalarak bir piyanist verebilir ben ondan daha çok zevk alıyorum çalmak zaten apayrı bir zevk.

Klavye bence enstürman katagorisinde yükseklerde olan bir alet. Sonuçta her türlü.estürmanın sesini çıkartan ve ritim çalabilen bi cihaz tek başına orkestra. Cihazımız iyi veya kötü hiç önemli değil başına oturduğumuzda bize mutluluk veriyorsa, stresimizi alıyorsa yeri geliyor ekmeğini yiyorsak olay bitmiştir gerisi hikaye kim ne derse desin. Zaten müzik duygu işidir herkes anlayamaz ;)

Ben şahsen sezondan sezona düğünlere giden, onun haricinde orgu evde kullanan birisiyim. Ben bazen işten eve geldiğimde kulaklıklarımı takarak çevreyi rahatsız etmeden stresimi org üzerinde atıyorum. Bu ya ritim yazıyorum, ya ritim düzenliyorum, ya da öylesine kendi kendime takılıyorum.. Beni büyük ölçüde rahatlatıyor.

müziği para için yapmayan gerçek müzik sevdalısıdır. bunun ispatı da hiç bir karşılık beklemeden o kadar parayı verip de evde çalmaktır;)

müziği para için yapmayan gerçek müzik sevdalısıdır. bunun ispatı da hiç bir karşılık beklemeden o kadar parayı verip de evde çalmaktır;)
Müzik sevdanıza katılıyorum, güzel. Sen, ben müzikle ilgisi olmayan meslek sahibi olup hobi olarak klavye ile ilgilenmemiz o da güzel. Peki, niçin ARIKAN' dan alıntıyla cevapladınız. O ve onun gibi kişiler, tek meslekleri veya ek iş olarak da olsa dahi, gerçek müzik sevdalısı olamazlarmı? Bazı insanlarımızda olduğu gibi, babalarımız baskıyla git ciddi işlerle uğraş derlerse, bizlerde maalesef dediklerine uyar ve ömür boyu müzik içimizde ukde kalır. Bizim müzik sevdamızda buradan gelmektedir, bence. Müziğin gerçek sevdalısı, o ruh sana bahşedilmiş ise olur. Yoksa para, pul, mevkii hepsi masal. Kötü niyetle yazmadığına çok eminim. Bana ters geldiğinden idi. Sevgilerimle.:)

24 yiĺdir ev kullanıcısiyim Org lar ile aramda acayip güçlü bir bağ var yolda yürürken Org görsem durur bakarım müziğe merakliyim ama Org lara daha da merakliyim ve bu yaşıma geldim Org çalmak kendi özel hobim ve kimse için değil sadece kendim için calarim benim özel dünyam ve benim için çok önemlidir ...Bu vesile ile hislerimi aktarmis olayım. .Selamlar. ..

Evde org bulundurmanın mantıksız yanı asıl, eve gelen misafirin biraz çalda dinleyelim'in yanında küçük çocukları varsa, yavrum sende amcanın yanına oturda şuralardaki tuşlara da sen bas oluyor. Bunu yazarken bile cinlerim tepeme çıktı.

Evde org bulundurmanın mantıksız yanı asıl, eve gelen misafirin biraz çalda dinleyelim'in yanında küçük çocukları varsa, yavrum sende amcanın yanına oturda şuralardaki tuşlara da sen bas oluyor. Bunu yazarken bile cinlerim tepeme çıktı.

Önemli bi konuya değindiniz orga oyuncak gözüyle bakılmasından bende hoşlanmam.

Klavye benim için çocukluk yıllarımda rahmetli barış mançonun türkiyeye getirip tanıttığı synthesizer lar la başladı hep org yada piyano çalmak hevesim vardı ancak ekonomik koşullar elvermediği için bu tutkumu tam 12 yıl etlemek zorunda kaldım daha sonra ilk orgumu çalışıp biriktirdiğim paramla kendim aldım casio mt 210 idi epey çalıştım daha sonra yamaha psr 70 -62 -ve 6300 kullanma şansım oldu bu gün iyibir bestekar olan aydın sarman beyle epey bir çalışmam oldu bende ev kullanıcısıyım sahneye saedece bir kaç kere okul müsamereleri yada havuz başı site toplantılarında çıktım.amatörlüğü seviyorum müzik ve klavye benim tutkum şu an evimde suzuki marka akustik piyano -roland e15 -yamaha psra300 trv3-roland bk5 or var hepside salonumda duruyor canım hangisini çalmak istiyorsa ona yönelip müzik keyfimi çıkarıyorum .herkesede tavsiye ederim eğer müzik yapılabiliyorsa her evde bir klavye olmalı bence saygılar