• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

yamaha orglarda pa 800 pcbenti

Cevap: yamaha orglarda pa 800 pcbenti

allah yüzünü kara çıkartmasın.

Malum bu tür işlemler aleti hem ithalatçı firma hem de teknik servis sorumluluğundan çıkıyor.

Pb ve modilasyon, CPU ile direkt bağlantılı olduğu için ve olası bir kısa devre esnasında CPU direkt uçtuğu için şahsen ben bu modifiyeyi göze alamazdım. (gözüm yemedi :D)

teşekkür ederim kardeşim birçok yamaha orguna yapıldı bu sistem süperde çalışıyor

emeğinize sağlık büyük bir beceri.yanlız benim bir sorum olacak bu modifiye işleminin maddi olarak bedeli nekadar.yani kaç para:)

emeğinize sağlık güzel

bu işlemi tyros 4 üne de yapıcakmısın levent keşke daha önce bu bilgileri vermiş olsaydınız çok iyi olurdu hayırlı işler

allah yüzünü kara çıkartmasın.

Malum bu tür işlemler aleti hem ithalatçı firma hem de teknik servis sorumluluğundan çıkıyor.

Pb ve modilasyon, CPU ile direkt bağlantılı olduğu için ve olası bir kısa devre esnasında CPU direkt uçtuğu için şahsen ben bu modifiyeyi göze alamazdım. (gözüm yemedi :D)

salimim hiçbir şekilde kısa devre yapma şansı yok..fişli zaten direk yerlerini belirleyip takıyorsun tıpkı orjinal korgdaki gibi yıllarca kullananlar var.ben kendi psr 9000 me yapmıştım tam 4 sene kullandım yakın illerden gelen arkadaşlara yaptık hepsi kullanıyorlar en son arkadaşın tyrosuna yaptık..hiçbir sorun yok kesinlikle birebir aynı değerlerde kullanıyorsunuz

emeğinize sağlık büyük bir beceri.yanlız benim bir sorum olacak bu modifiye işleminin maddi olarak bedeli nekadar.yani kaç para:)

kardeşim birtane korg pa 50-60-80-yada pa 800 modeli komple joystik takılıyor 100 tl civarı..elimde şuan pa 800 joystik var 4 adet...250 tl buluyor masrafı..alet açılıyor sadece 2 tekerin arasında bulunan küçük direk alınıyor bağlantısı yapılıp alete monte ediliyor resimlerde göründüğü gibi 4 adette led takılıyor pleksinin altında bulunan up dovn modılatıon yazılarını ışıklandırmak için

Bu sistem için öncelikle tebrik ederim ancak bundan memnun olanlar kadar hoşnut olmayanlar da olacaktır ki gördügüm kadarıyla varda her neyse başarılı Yamaha'dan sadece bu pitchbend yüzünden değiştirmek zorunda olanları duydum hayırlısı olsun.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bu sistem için öncelikle tebrik ederim ancak bundan memnun olanlar kadar hoşnut olmayanlar da olacaktır ki gördügüm kadarıyla varda her neyse güzel bir başarı Yamaha'dan sadece bu pitchbend yüzünden değiştirmek zorunda olanları duydum hayırlısı olsun.

sorun pçbentse artık kesin çözüm var yamaha için...terciğen yapılabilecek bir sistem çokta başarılı

Ustalar adam ne güzel çalışma yapmış, Birçok korgcu sırf bu yüzden yamahaya geçemiyor, güzel çözüm.. Tebrik ederim samsonthe ustam.. ;)