• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yeni dante tr yakında geliyor

Cevap: Yeni dante tr yakında geliyor

Slm arkadaşlar:Youmlara baktım ve bazı arkadaşlar PITCHBEND Den şikayetçi.Şimdi arkadaşlar PITCHBEND sizi deyil siz PITCHBEND ti kullanıcaksınız.Ben senelerdir yukarı aşşağı olan PITCHBEND ir kullanıyorum.Hiç bir sorun yaşamadım çünkü kimsenin bilmediği teknik olaylar var.Bizim için ESKI SETUNUN ŞU ANDA MEDELİ OLAN TUNCAY BEYIN Bize özel olarak getirmiş olduğu hocadan PITCHBEND in nasıl kullanıcağını ve neden avrupanın bunu seçtiğinin eğitimini aldık ve tamamen bilek sağlığı yönünde dersini verdi bize hocamız.Ama türkiyede korg ve roland da PITCHBEND sağ sol olarak geldiği için herkes böyle alıştı.PITCHBEND ile ilgili siz değerli müzisyen arkadaşlarıma detaylı anlatıcam ve deneyip sizde anlayacaksınız.Aletin saundu ve kullanım kolaylıgını görmeden sadece PITCHBEND için yorum yapmayalım.Piyasada bu özellikte bu fiyata bir alet varmı öncelikle onu bir düşünelim.Saygılar...

Türkiye'de pitchbend yönü yukarı-aşağı olup da piyasada tutulan bir org var mı? Bence yok. Dolayısı ile daha piyasaya girmeden 1-0 yenik duruma düşüyor cihaz...

başarılı ve verimli bir çalışma olacağını düşünüyorum.

@ Can abi
@ Ramazan bey

Biraz daha detay verebilirmisiniz? Kaç adet ritim ses olacak, kit dizilebilecekmi, satış sonrası destek - güncellemeler olacakmı, olacaksa çiplemi olacak, ritim ses desteği devam edecekmi, fiyat aralığı, daha bekleyecekmiyiz vs. gibi. Belirginleşen ve paylaşabileceğiniz bilgiler varsa merakımızı bir nebze gidermenizi rica ederim.

Merak etmediğim tek bir konu var ki; Can Başar işin içindeyse iyi bir şeyler ortaya çıkacaktır. Tabii ki diğer üstadlarında desteği ile..

Merhabalar ...

Tuncay Bey, Can abi, Ramazan Abi ve Ben...

Herşey 2014 yılının ilk ayların başladı... :D Geceli gündüzlü çalışmalar, uğraşlar... emekler... Otel odalarında sabahlara kadar çalışmalar, Çin'li mühendislerle kapışa kapışa isteklerimizi yerine getirtmeler. Hatalar, yanlış çalışan sistemler... Düzeltilmesi istendiğinde, düzeltilmesi gereken yerin düzelmesi ama paralelinde başka bir hatanın patlak vermesi... inanınlan bir hedef uğruna saç baş yolmalar...

Ama nihayetinde mutlu son...

Hedeflenen fiyata kilitlenen, ama fiyatının üzerinde performanslar sergileyen, boyundan büyük işler yapmaya çalışan ve hakkıyla altından kalkan bir çocuğumuz oldu :D

Piyasaya köklü katılacak bir alternatifin kilometre taşı olacak bu alet.

Tıpkı Setun (Tuncay Bey) ve Can BAŞAR'ın bir zamanlar Türkiye'de satmakta zorlanan bir model ile başlayan, daha sonra alıp başını giden modelleri gibi...

Bu taraf, iyisiyle-kötüsüyle üreten taraf. Sürekli alternatiflerle hizmet sunan taraf.
Diğer taraf ise, tüketici, üretileni / alternatifleri kullanan, onlardan faydalanan taraf.

Tüketen/Kullanan ihtiyaçları doğrultusunda seçimini yapar/yapmaz. O, tüketicinin bileceği iş.

Ama yapmaması gereken tek şey, üreteni ve üretileni kötülememek. Sebebi ise Sadece EMEK!

başlangıç için çok güzel bi tasarım olmuş.fakat benim şahsen beklentim enaz 256 mb lık kullanıcıya açık sample alanlı sağ-sol joistikli bi org yapılması işte o zaman korg yada diğerleriyle karşılaştırmalara girebilir.ama dediğim gibi başlangıç olarak çok güzel bi gelişme.allah yolunuzu açık etsin.

Can abi yi az da olsa tanıma fırsatı buldum... Kariyerini göz önüne aldığımızda iyi bir ürün ortaya cıkacagı kesin. ayrıca pitcbender yatık olsa tabi ki daha iyi ama bu olay kalite göstergesi değildir.. Tyros 5 hala dikey bender kullanıyor...

Can Başer hoca bu alet iyi diyorsa iyidir. Onun müzikyenlik seviyesi ve teknik bilgisi bizlere göre tartışılmaz seviyede....Ancak iyi niyetli farklı görüşler sunulabilir....bundan alınganlık gösterip küsmemek lazım....sonuna kadar azimle çalışmalarınıza devam edin.... İthalatçı firma yetkilileri de bu saatten sonra en kısa zamanda demoları videoya kaydedip yayınlarsa iyi olur......

Moderatör tarafında düzenlendi:

Legato varmı acaba ? olursa süper olur...

Maalesef legato yok.

mono ve portamento var. portamento 3 kademeli. mono seslerde 1. kademede güzel macunluk sesler üretiliyor.

öncelikle bu klavyede üretiminden bu zamana kadar emeği gecen o güzel isimlere çok tesekkürler bu cıhazın basında bu güzel isimler basta CAN BEY .SALİM . SETUN ve adını sayamadıgım diğer isimler oldugu sürece bu cıhaz unutulmaz heleki SALİM varsa bambaşka. hayırlı uğurlu bol kazançlı olsun iki tarak içinde eminimki bu cıhaz emekleri boşa cıkarmayacak başta ben olmak üzere bu cıhazı her ilde almayan kalmayacak çünkü arkasında dev bir kadro ve devamı gelecek her türlü destek saygılar tekrar teşekkürler.