• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

AUDYA5 Yeni Demolar Her Gün Ekleniyor Takip Edin

Cevap: AUDYA5 Yeni Demolar Her Gün Ekleniyor Takip Edin

kolaylıklar dilerim..sabırsızlıkla bekliyoruz..audya yı hak ettiği yere gelmesini herkesten önce ben istiyorum..ve çok seviyili cevap yazdığınız içinde ayrıca teşşekür ederim..ben çok gördüm bu caimada bi marka hakkaında olumsuz bişey yazıldımı hemen kılıçların çekildiğini..o yüzden sizi bu davranışınızdan dolayı kutlarım..

En küçüğünden en büyüğüne herşeyin seyrini değiştiren insanlar arasındaki diyaloglar; yani kısaca hitap şeklidir.
Yalnız bu konuda değil her konuda olması gereken budur.
Bu konudaki geribildirimleri sürekli alıyorum.

Sizin, şahsınıza münhasır biri olduğunuzun farkındayım ve açık yürekliliğinizden dolayıda candan kutlarım.

Görüşmek Üzere...

Saygılar

By_CTO

Pro Tools,Nuendo Reason Cubase FL Studio gibi programları iyi biliyorum.Ama dostum elimde Ketron Audya yok maalesef.Olursa elimde Pro Toolsda Style yazılımlarını yaparım.Selamlar.Hayırlı kazançlar.

İyi niyetinizden dolayı teşekkür ederim!
Umarım en kısa zamanda Audya sahibi olursunuz...

Elinizde şuan Audya olmasada müsait zamanınızda bahsettiğiniz programlar ile ritim hazırlayıp bana gönderebilirseniz arzu ettiğiniz taktirde sizin adınıza yayınlayabilirim...

Tekrar teşekkürler görüşmek üzere!

By_CTO

kiymetli kardesim ben sd1 kullanicisiyim ketonumdan ayrilamam ve seninde audya ve ketron icin yaptiklarini cok cok taktir ediyorum emegine ellerine saglik vede eminim sd1 ler icinde calismalar yaparsin basarilarinin devamini diliyorum.mikael

Teşekkür Ederim!!!
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Bu ARADA bir TÜO vereyim eğer CUBASE ile RİTİM hazırlarsanız aynı albüm gibi oluyor...
Orada midi kanallarına uygulamış olduğunuz Efekt midi sysex'lerini Audya birebir okuyor...

By_CTO

Coşkun hocam, şu efekt midi sysex işini biraz açarmısın?bir örnek iyi olur....şimdiden sağol..

sd 1 için yapılacak herşeyi senelerdir bekliyorum yaklaşık 8 senedir önce sd1 4 sene kullandım daha sonra sd1 plus aldım zevkle kullanıyorum eksikleri piyasa onları tamamlıyabilirsen tutabilene aşk olsun başarılar mersinden sevgiler

Bu ARADA bir TÜO vereyim eğer CUBASE ile RİTİM hazırlarsanız aynı albüm gibi oluyor...
Orada midi kanallarına uygulamış olduğunuz Efekt midi sysex'lerini Audya birebir okuyor...
....
Yani Cubase,protools vs.. yazılımlar ve kendi müzikal becerileriniz ile AUDYA'YI uçurursunuz.Keşke bu saydığım programları bilen arkadaşlarda Audya olsaydı ve Audya için ritim hazırlasalardı Audya'nın ne kadar muhteşem bir cihaz olduğunu herkes birkez daha anlardı...

Konuyu Takip Eden Herkese Tekrar Teşekkür Ederim!

Saygılarımla

By_CTO

Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim. Her ne kadar Ketron' un hiç bir orgunu kullanmasamda bu işlere katkı yapan herkes takdiri hakediyor.

Bu arada çok ince bir konuya değinmişsiniz. "Keşke bu saydığım programları bilen arkadaşlarda Audya olsaydı ve Audya için ritim hazırlasalardı Audya'nın ne kadar muhteşem bir cihaz olduğunu herkes birkez daha anlardı..."

Bilyormusunuz çok haklısınız ama maalesef pazarlama stratejisi bilinmeyince böyle oluyor. Ülkemizde zaten elektronik çok pahalı. Bu tür uğraşlar da hobi için iyice pahalı hale geliyor. Oysa şirketler alıcılara kolaylık sağlasa, eminim on katı fazla enstrüman satarlar. Örneğin ben Audya' yı peşin alamam. Taksit olunca da çok fiyat farkı oluyor. Oysa peşin fiyatına 12-24 taksitle satılsa, 2,5 milyarlık org yerine bunu alır kullanırım. Çünkü ben profesyonel olarak bu işten para kazanmıyorum. Böyle yapsalar eminim satışları on kat artar ama ne yazık ki olmuyor...

Öncelikle çalışmalarınızda başarılar dilerim. Her ne kadar Ketron' un hiç bir orgunu kullanmasamda bu işlere katkı yapan herkes takdiri hakediyor.

Bu arada çok ince bir konuya değinmişsiniz. "Keşke bu saydığım programları bilen arkadaşlarda Audya olsaydı ve Audya için ritim hazırlasalardı Audya'nın ne kadar muhteşem bir cihaz olduğunu herkes birkez daha anlardı..."

Bilyormusunuz çok haklısınız ama maalesef pazarlama stratejisi bilinmeyince böyle oluyor. Ülkemizde zaten elektronik çok pahalı. Bu tür uğraşlar da hobi için iyice pahalı hale geliyor. Oysa şirketler alıcılara kolaylık sağlasa, eminim on katı fazla enstrüman satarlar. Örneğin ben Audya' yı peşin alamam. Taksit olunca da çok fiyat farkı oluyor. Oysa peşin fiyatına 12-24 taksitle satılsa, 2,5 milyarlık org yerine bunu alır kullanırım. Çünkü ben profesyonel olarak bu işten para kazanmıyorum. Böyle yapsalar eminim satışları on kat artar ama ne yazık ki olmuyor...

evet aslında bu tüm müzisyenlerin ortak sorunu taksitli enstrüman alımı olsa gerçekten çok rahatlarız mağazaların koyduğu faiz oranlarıda çok yüksek fiyat çok uçuyor alet almak için taksitli nakit avans kullanacaz artık bazı bankalarınki şu anda gayet uygun banka ismi vermek yasakmıdır acaba bilmiyorum ama mağazaların koydukları faizlere göre yarı yarıya

ya!!! tünel müzik hıdır abi'ye sesleniyorum abi selamlar şu orglara uygun taksitler yapın abi bizde audya 5 sahibi olalım

Coşkun hocam, şu efekt midi sysex işini biraz açarmısın?bir örnek iyi olur....şimdiden sağol..
Öncelikle Selamlar
Cubase vs.. Programlarda 16 kanal midi yazdığınızı düşünün!
Her Kanala İstediğiniz Efekti Verip;
"midi sysex sinyali" olarak Bunun Klayvede Çalınmasını Sağlayabilirsiniz...

Bir Midi Sinyalinde; Pich Bend,tuş hassasiyeti,touch,efekt ve buna benzer bir sürü data bulunur.Hangi Klavye Olursa Olsun Midi Sinyallerini Okumak Zorundadır...

Eskiden orglarda şimdiki gibi sample ses teknolojisi yoktu ve her ses osilatorler ile ses mühendisleri tarafından günlerce belki aylarca uğraşılıp yeni bir ses edilmek süretiyle ve bu sesler "sysex data" denilen bir sinyal dilinde daha sonra kullanmak için arşivleriniyordu...Hatta eskiden org ile verilen bir kitapçıkta çeşitli seslerin bu osilator ayarları bulunuyordu...Müzisyenler bu ayarlara bakarak çeşitli sesler elde ediyorlardı...

(eski synthesizer klavye kullananlar bilirler) bu bir çeşit midi sinyali olarak kullanılmak üzere oluşturulan veri.
Bu veriyi midi bağlantısı olan orglara bilgisayar ile gönderirsiniz ve sonuçta o veride hangi ayarlar varsa alet ona göre tepki verir...

Kısaca Özetlersek Eğer;
Sysex Data Nedir?
Sysex verileri sadece belirli bir marka ve model için oluşturulmuş MIDI aygıtı tarafından anlaşılabilecek MIDI verileridir.

Bu arada

Bu Anlattığım Bilgi Benim Bildiğim Kadarıyla Böyle...
Eğer Eksik yada atladığım Birşeyler Varsa Bilen Arkadaşlar Tamamlayabilirler...

Saygılar

By_CTO

ya!!! tünel müzik hıdır abi'ye sesleniyorum abi selamlar şu orglara uygun taksitler yapın abi bizde audya 5 sahibi olalım
Selamlar!
Mesajınızı Kendisini Gördüğümde İleteceğim...

Görüşmek Üzere!

By_CTO