• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

DANTE TR tanıtım...

Cevap: DANTE TR tanıtım...

arkadaslar yapilan calismalar aslinda gurur verici

bizlerin can bey usta ve onun gibi ustalara cok ihtiyacimiz var o nedenle yapilan calismalara saygi duyulmasi gerekir
yamaha 300 v.s gibi orglari bu ustalar adam etigini unutmuyalim

saygilarimla

cihaz gerçekten güzel acayip alasım var hayırlı olsun müzik camiasına

Ne çok seviyorsunuz cihazlara çamur atmayı,kendi beceriksizliğinizi cihazları kötüleyip kamüflle etmenizi,esas rezalet olan sen ve sana benzeyenlerin şu çok bilmiş yorumları,tenezzül edip yazmayacaktım ama en nefret ettiğim kendini müzisyen sanan tiplerdensin, şu saygıyı alçak gönüllülüğü ve tevazu yu bilmeyen her yoğurta hıyar olan tipler lütfen azıcık insan olun,sen şimdi Porte den okuyupta çalsan bile saygı olmadıktan sonra bir hiçsin,hoca müzisyen piyanist çok bilmiş pa3x i olupta üste veya alta veya yana M3 ü koyan, danteyle munteyle işi olmayan, hatta hiç bir işi olmayan hoca efendi,nick olarak hoca demişssin demişssinde ne hocasısın ? akıl hocasımı?

not:Tüm TRAKYAMUZİK ailesinden özür diliyorum ,böyle polemick leri hiç sevmememe rağmen dayanamadım yazdım .

tamam bu arkadaş yanlış yapmış haddim değil ama dayanamadım yazdım senin yazdıklarında pek yakışmamış bana öyle geldi

arkadaşlar ilk sayfada abi rem yok demiş ama videoda 1 gb ram var dedi yani 1 gb ram var :)

arkadaşlar bazı sorularrım var bilen varsa ve yanıtlarsa memnun kalırız.
1- bu cihazın menüsü türkçe mi ( videoda belli olmuyor )
2- roland bk 5 ile kıyaslama yaptığımızda ne dersiniz
3- ram ne işe yarıyor. ?

arkadaşlar ilk sayfada abi rem yok demiş ama videoda 1 gb ram var dedi yani 1 gb ram var :)

videodaki cümle aynen şöyle ;

Medeli A1000 deki flash romların kapasitesi 512 MegaBit iken DateTR 'de bu kapasite 1 gigaBite çıkartılmıştır.

ram demiyor, rom diyor.

RAM : "Random access Memory" yani rastgele erişimli bellek demektir. Veri depolanabilir, silinebilir, okunabilir, değiştirilebilir. Elektrik kesintisi veya makineyi kapatma durumunda Ram bellekteki tüm bilgiler silinir. Başka bir deyişle RAM geçici bellek birimidir.

FLASH ROM : Flash ROM’ lar EEPROM teknolojisindeki gelişmeler sayesinde ortaya çıkmış olan özel EEPROM tipleridir.

EEPROM Nedir? :Erasable Programmable Read Only Memory veya kısaca EPROM (Türkçe: Silinip Programlanabilir Salt Okunur Bellek), güç kaynağı kapatılsa bile üzerindeki veriyi saklayabilen bir çeşit bilgisayar hafıza yongasıdır. Diğer bir deyişle bu veriler kalıcıdır. Bu, normalde elektronik devrelerde kullanılandan daha yüksek voltaj sağlayan bir elektronik cihaz tarafından her biri ayrı ayrı programlanmış olan bir kayan geçit transistörleri “floating gate transistors” dizilimidir.

Yani üzerindeki FLASHROMLAR'ın içinde fabrikasyon sesler + türk sesleri mevcut.

arkadaşlar bazı sorularrım var bilen varsa ve yanıtlarsa memnun kalırız.
1- bu cihazın menüsü türkçe mi ( videoda belli olmuyor )
2- roland bk 5 ile kıyaslama yaptığımızda ne dersiniz
3- ram ne işe yarıyor. ?

1) Menü ingilizce
2) kıyaslamayı danteTR ve BK5 kullanan birileri yapacaktır.
3) cihazda sample için ayrılmış bir ram bulunmuyor.

kimsenin kimseyi kırmasına gerek yok. şu olmuş bu olmamış demeyede gerek yok işine gelen alsın işine gelmeyen başka markalara baksın olay bukadar basit.

kimsenin kimseyi kırmasına gerek yok. şu olmuş bu olmamış demeyede gerek yok işine gelen alsın işine gelmeyen başka markalara baksın olay bukadar basit.

abicim işimize yarayıp yaramadığını nerden bilelim yeni bir ürün nihayetinde önce araştıracağız sonra karar vereceğiz di mi?