• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

En çok rezil olduğunuz anlar...

Cevap: En çok rezil olduğunuz anlar...

Yıl 2003 Bir köy düğününde Ses düzenini kuruyorum.. Gün yağışlı geçmişti neyseki akşam üzeri yağış durdu.. 2 tane işveli bakışlı 17-20 yaşı arası genç kız ben ses deneme yaparken bir Tahta Bank ta oturma yerine ayaklarını koyup yaslanma yerine oturup bana bakıp gülümsüyorlar kendi aralarında kikirdiyorlardı.. yağmurdan yumuşayan zemin bu genç kızçelerin oturduğu bank ı taşıyamadı ve gerisin geriye çamurlu suyun içine yuvarlandılar
bende mikrofon açıkken zuahahahaahh diye bir gülüş attım köy inledi :D kızlar ciyak ciyak apar topar tüydüler.. bir süre sonra temizlenmiş şekilde geri gelip bir öncekinden daha kikirdek vaziyette düğün sonuna kadar oturdular, oynadılar..

Hahahahah :D bu olayı hatırlıyorum timur abi daha önce bir kez daha anlatmıştın :D o zaman da çok gülmüştüm hala da gülüyorum :D

Zor yanları olsa da müzisyenliğin tebessümlük anları var.Mikrofonun açık kalması, düğündeki kazalar...

Malûm itiraf sitesinden bir itiraf... Altındaki yorum tam bizlik :D

Gittiğim sünnet düğününde sünnet çocuğunun kıyafetiyle benim kıyafetim aynı kumaştandı. Pişti olmak benim için hiç sorun olmamıştı ama bu pişti de değil ki...

YORUM: Gittiğim düğünde tüm çalıgıcı grubuyla aynı tshirtü giymiş olduğumu fark ettiğimde; acaba ortaya dalıp saçılan paraları mı toplasam diye düşünmüştüm :)) Madem mağmaya gidecektim, bari yol param olsun dedim :)))))

Bide ben anlatayım :) rezillikten öte bi durum

ağustos 2011 de mahalle arası bi düğündeyiz bi arkadaşımla, o düğünün kınasını biz yapmıştık , ama tesisatımız olmadığı için düğünü başka bi arkadaş çalıyor arkadaş kürt olduğu için bizim anadolu parçalarından bi haber :) istekler geliyor filan arkadaş terledi oyun havasıda bilmiyor doğru düzgün filan derken bi kaç kişi madem bilmiyorsun neden geldin filan diye laf atmaya başladılar ortam gerildi ve ben devreye girdim orgun başına geçtim :D Korg pa80'di cihaz.. neyse oturdum aletin başına pek Korg kullanmışlığım var denilemez.. alete koma veriyorum (mi üzeri ) alet elektro sesini biribirine karıştırmaya başlıyor. allahım 5-10 dk boyunca koma vermek için uğraştım en sonunda birşeyler oldu komayı verebildim.. neyse başladım kesik çayır ,misket herşey güzel gidiyor org gene sesleri karıştırmaya başladı.. karıştırıyor derken sesler biribirine giriyor ve yankılı bi şekilde en son ne çaldığımı anlamayaz hale geldim ses değiştirmeye çalışırken sanırım yanlış bi yere dokundum ekranda (no empaty!!) gibi bi yazı çıktı... allahım yarabbim dedim ecel terleri akıyor , oynarken biri ışıklarıda söndürdü :D zaten orgu doğru düzgün tanımıyorum sürekli yamaha serileri kullandığım için .. en sonunda ritmi durdurdum şarkının ortasında ortam dahada gerildi ... 5 dk ara dedik millet surat yaptı oturdu flan orgun başında ayar yapmaya çalışırken org kapandı kendi kendine :D açıldı ritimler silinmiş..(pianist arkadaşta ne disket var ne alt yapı) gerisini siz düşünün..allahtan düğünün olduğu yer bizim eve yakındı benim a300 ü kaptım 2-3 dk ara koştur koştur eve cihazı kucakladım.. o anki adrenalinden orgu kılıfına bile koymadan düğüne götürdüm, adaptör cebimde :D :D düğünüde ben bitirdim ..durumu kurtardığım için kimse birşey demedi allahtan :)
siz siz olun bi aleti tanımadan bilmeden direkt programa çıkmayın!!!...

saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

Bide ben anlatayım :) rezillikten öte bi durum

ağustos 2011 de mahalle arası bi düğündeyiz bi arkadaşımla, o düğünün kınasını biz yapmıştık , ama tesisatımız olmadığı için düğünü başka bi arkadaş çalıyor arkadaş kürt olduğu için bizim anadolu parçalarından bi haber :) istekler geliyor filan arkadaş terledi oyun havasıda bilmiyor doğru düzgün filan derken bi kaç kişi madem bilmiyorsun neden geldin filan diye laf atmaya başladılar ortam gerildi ve ben devreye girdim orgun başına geçtim :D Korg pa80'di cihaz.. neyse oturdum aletin başına pek Korg kullanmışlığım var denilemez.. alete koma veriyorum (mi üzeri ) alet elektro sesini biribirine karıştırmaya başlıyor. allahım 5-10 dk boyunca koma vermek için uğraştım en sonunda birşeyler oldu komayı verebildim.. neyse başladım kesik çayır ,misket herşey güzel gidiyor org gene sesleri karıştırmaya başladı.. karıştırıyor derken sesler biribirine giriyor ve yankılı bi şekilde en son ne çaldığımı anlamayaz hale geldim ses değiştirmeye çalışırken sanırım yanlış bi yere dokundum ekranda (no empaty!!) gibi bi yazı çıktı... allahım yarabbim dedim ecel terleri akıyor , oynarken biri ışıklarıda söndürdü :D zaten orgu doğru düzgün tanımıyorum sürekli yamaha serileri kullandığım için .. en sonunda ritmi durdurdum şarkının ortasında ortam dahada gerildi ... 5 dk ara dedik millet surat yaptı oturdu flan orgun başında ayar yapmaya çalışırken org kapandı kendi kendine :D açıldı ritimler silinmiş..(pianist arkadaşta ne disket var ne alt yapı) gerisini siz düşünün..allahtan düğünün olduğu yer bizim eve yakındı benim a300 ü kaptım 2-3 dk ara koştur koştur eve cihazı kucakladım.. o anki adrenalinden orgu kılıfına bile koymadan düğüne götürdüm, adaptör cebimde :D :D düğünüde ben bitirdim ..durumu kurtardığım için kimse birşey demedi allahtan :)
siz siz olun bi aleti tanımadan bilmeden direkt programa çıkmayın!!!...

saygılar

Müzisyenlerin birbirine destek olması güzel bir şey.Hep diyoruz ya, olay piyanistte diye...Cihaz da iyi oldu mu tadından yenmez.KORG Yamaha'dan çok farklı.Tam tersi olsa sorun değil de Yamaha'dan KORG'a geçmek cihazı uzun süre kullanacak adam için bile büyük sorun.Alışınca da KORG çok pratik geliyor.Açık cihaz çünkü."Açık" derken sample olayından bahsetmiyorum.Efektler, assignable switch gibi tuşlar seçenekleri iyice artırıyor.

Müzisyenlerin birbirine destek olması güzel bir şey.Hep diyoruz ya, olay piyanistte diye...Cihaz da iyi oldu mu tadından yenmez.KORG Yamaha'dan çok farklı.Tam tersi olsa sorun değil de Yamaha'dan KORG'a geçmek cihazı uzun süre kullanacak adam için bile büyük sorun.Alışınca da KORG çok pratik geliyor.Açık cihaz çünkü."Açık" derken sample olayından bahsetmiyorum.Efektler, assignable switch gibi tuşlar seçenekleri iyice artırıyor.

hocam Korgu çok severim ama bana çok karmaşık geliyor.. 1-2 saatte a1000tr yi çözdüm ama korg çok değişik bi makina :) bi yere dokunuyon sese bişi olyo bi yere dokunuyon ses takılı kalıyor :) Sanırım Korgu unutmalıyım...

hocam Korgu çok severim ama bana çok karmaşık geliyor.. 1-2 saatte a1000tr yi çözdüm ama korg çok değişik bi makina :) bi yere dokunuyon sese bişi olyo bi yere dokunuyon ses takılı kalıyor :) Sanırım Korgu unutmalıyım...

Özgür kalınca cihaza bayılırsın.Arada eksikleri olsa da program yaparken sen bile keyif alırsın.

Yanımdaki şarkıcı yeni.Geçen hafta ilk düğünümüzü (Büyükyoncalı'da nişan) yapıyoruz.Çakır Emine türküsünü bilirsiniz."Emine de bana gelmezse / Başımı da alır giderim..." diyor.Bizimki de dalgınlıkla diyor ki: " Emine de bana 'veeEEeermezseEEee!!!' " Önce bakışıyoruz, sonra basıyoruz kahkahayı.Neyse ki kimse bir şey fark etmiyor :)

Demonu Paylaş Yine Yarışma Yapalım mı ? Anket

• Evet

Oy: 16 66.7%
  • Kararsızım

Oy: 7 29.2%
  • Hayır

Oy: 1 4.2%

Delüxe üyelik Yapın sizinde olsun.. (Sunucu Ödemeleri için katkınız olsun)

Son kaynaklar

Geri