• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Herkez be konuya duyarlı olsun

emreyusuf55

**Müzik**
Vip Üye
5 Yıl ve Daha Eski Üyemiz
Özel Üye
Enst.
SAZ
arkadaslar sizlerinde basına gelebilir bu olay o sebebten ben bu konuyu acayım dedim ben yandım baskası yanmasın ben orggumu sistemNK adina nurrettin karabulut beye gonderdim kargo odeme sartlı yani para alinacak paket teslim edilecek ptt memuru parayı almadan paketi teslim ediyor bu imkansiz birsey olmasi yerde olmus nasil olmus buda belli degil o memur hakkinda da suc duyurusunda bulunacam o ayrı bir olay nurettin bey paketi aciyor ve ekran kırıldıgını göruyor ve bana diyorki ben paketi alamam bende kendisine diyorumki ptt ile görus oluru ne ise onu yapalım sözde arkadas görüsüyor ve paketin saglam olmadıgına karar veriyorlar ptt deki mumurlar. ben bu paketle bu orggu 3 ayrı yere gonderdim hatta urfada cerkezköye bile ustunde o kada dikkat kırılır yazıları vardı ve simdi org sozde kırılmıs bana iade olmus tum masraflar bana girdi bu sizce dogrumu ben orgumu saglam pakete koymussam ptt bunu kırmıssa benim ne gunahim var drduk yere onca masraf bana patlasın sizlerden gercekci yorumlarınızı bekliyorum SAYGILAR

Moderatör tarafında düzenlendi:
Cevap: Herkez be konuya duyarlı olsun

geçmiş olsun hemşo.inanki çok üzüldüm .umarım orgunda fazla bir zarar yokturda ufak bir maddi kayıpla bu badireyi atlatırsın. ama olacak işte değil .bitaraftan da düşününce akıl mantık işlemiyor...şaşkınım.

Dostum çok çetrefilli bir konu. Öncelikle geçmiş olsun. Keşke orgu kargo görevlisinin nezaretinde paketleseydin ve sağlam olduğuna dair zabıt tuttursaydın. Öyle yapmadığın görülüyor. O zaman orgu paketlerken gören bir arkadaşın varsa onu şahit gösterip, tüketici mahkemesine başvurmanı öneririm. Zaten bu mahkeme bildiğim kadarıyla ücretsiz. Başka bir çözüm yolu düşünemiyorum. Aslında tüketici derneklerinin, tüketici şikayetleri sitesinin birinden akıl alabilirsin. Tekrar geçmiş olsun.

öncelikle geçmiş olsun.tabikide zor bir durum.ben şehir dışına işe giderken aynı otobüste orgumu kesinlikle bagaja koydurmuyorum ne kadar emniyetli olursa olsun.iki kişilik koltuk alıp aleti gözümün önünden ayırmıyorum.biraz masraflı ama değer.üzüntü ve stres yaşamıyorum.bizler için enstrümanımız çocuğumuz gibi.herkese emanet etmemek gerekli diye düşünüyorum.

sanırsam bi kağıt imzalatıyorlar kırılırsa vs başka bişey olursa ptt sorumlu değildir diye ben yurtiçi kargoyla göndermiştim bikaçkere imzalattıkları kağıtta öyle yazıyordu mahkemeye versen bile adam o kağıtları gösterip yırtar

sanırsam bi kağıt imzalatıyorlar kırılırsa vs başka bişey olursa ptt sorumlu değildir diye ben yurtiçi kargoyla göndermiştim bikaçkere imzalattıkları kağıtta öyle yazıyordu mahkemeye versen bile adam o kağıtları gösterip yırtar

Böyle bir şey söz konusu olamaz. Yoksa internetten bir sürü şey alıyoruz. Satan yerler ne diyor? "Kargo görevlisinin yanında açıp kontrol edin. Eğer bir hasar varsa zabıt tutturup almayın." Böyle söylemiyorlar mı? O halde bunu neye göre yapıyorlar. Böyle bir durum olduğunda kargo hasarı ödemek zorundadır.

keşke ptt ile gönderirken sigortalı gönderseydin. ben i30 u izmire gönderdim 27 milyon tuttu sigortada yapalım dediler ne kadar diye sordum sistemden hesapladılar 3 tl fazla tutuyor 30 tl dedi bende yaptırdım. orga birşey olsaydı 900 tl geri ödeyeceklerdi. 3 lira 10 lira tutuyor gönderdigin malzemenin fiyatına göre. bu arada geçmiş olsun işin peşini bırakma üstele

Arkadasim bu olayda bir anlatma eksikligi var, PTT memuru önce parasini alip sonra teslim etmekle yükümlü.
Anlamadigim, gönderdigin sahis paketin parasini vermeden, paketi teslim aliyor, aciyor, kirik oldugunu tespit edip, PTT memuruna orada geri iade edip gerimi gönderdi?
Eger böyleyse, yanlis yapilmis ve Memurun hatasi, memurunun hatasindanda PTT sorumlu.

Geri gelen ürünü ozaman sakin geriye alma...

@Ruhi arkadasimiz, Paketi gönderirken PTT Memurlarinin nezaketinde paket yapip zabit tuttursaydin diyor ama onlarin görevi degil ve böyle bir mecburiyetleride yok..

Bunlardan haric kirilma konusuna gelince, sen PTT'nin öngörmüs oldugu paketleme sartlarina göre paketlediysen, zarardan PTT üstlenir, yok yetersiz paketlediysen, masraf
malesef senin üzerine kalir.

Ama dedigim gibi, bastan paketin tesliminde bir yanlislik var, bana bir oyun dönüyor gibi geliyor.

keşke ptt ile gönderirken sigortalı gönderseydin. ben i30 u izmire gönderdim 27 milyon tuttu sigortada yapalım dediler ne kadar diye sordum sistemden hesapladılar 3 tl fazla tutuyor 30 tl dedi bende yaptırdım. orga birşey olsaydı 900 tl geri ödeyeceklerdi. 3 lira 10 lira tutuyor gönderdigin malzemenin fiyatına göre. bu arada geçmiş olsun işin peşini bırakma üstele

ustadım birseyi bilmemek her zaman kötü birsey ptt gorevlisi bana oyle bir inkazda bulunsa elbette uc kurustan kacacak insan degilim beni uzen alici bu konuya duyarsız olmasi

Arkadasim bu olayda bir anlatma eksikligi var, PTT memuru önce parasini alip sonra teslim etmekle yükümlü.
Anlamadigim, gönderdigin sahis paketin parasini vermeden, paketi teslim aliyor, aciyor, kirik oldugunu tespit edip, PTT memuruna orada geri iade edip gerimi gönderdi?
Eger böyleyse, yanlis yapilmis ve Memurun hatasi, memurunun hatasindanda PTT sorumlu.

Geri gelen ürünü ozaman sakin geriye alma...

@Ruhi arkadasimiz, Paketi gönderirken PTT Memurlarinin nezaketinde paket yapip zabit tuttursaydin diyor ama onlarin görevi degil ve böyle bir mecburiyetleride yok..

Bunlardan haric kirilma konusuna gelince, sen PTT'nin öngörmüs oldugu paketleme sartlarina göre paketlediysen, zarardan PTT üstlenir, yok yetersiz paketlediysen, masraf
malesef senin üzerine kalir.

Ama dedigim gibi, bastan paketin tesliminde bir yanlislik var, bana bir oyun dönüyor gibi geliyor.

ustadım cok guzel acıklama yapmıssın tskler evet ptt memuru aynen oyle yapıyor normalde para benim hesabımda olması lazımdı eger malzeme kırılmıssa polis nezaretinde tutanak tutulmasi lazımdı elbette paketi geri almayacam ve ordaki memur hakkında suc duyurusunda bulnacam para benim hesapta olmadan tutanak tutuluyor o zamana kadar ptt görevlisi orda durması kesinlikleyasaktır memur paketi parayı alir teslim eder bekleme yetkisi yoktur ben arastırmalarım bu yonde