• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA-80 Hakkında Bilmek İstedikleriniz Soru Cevap

Cevap: PA-80 Hakkında Bilmek İstedikleriniz Soru Cevap

pa80 de herhangi bir rıtmin versiyonu diger bir ritmin 7 ine nasıl kopyalanır teşekkürler

pa80 da başka bir ritmden diğer ritmin 7 lisine kopyalama işlemi nasılyapılır şim teşk

Org un mic. Girişine taktığımızda microfonun ses ayarını nerden yapıyoruz ? Eko ayarlarını nasıl ayarlarız?

pa 80 e ritimleri kitleri veya set olarak yükluyorum ama ana menüde prety yazıyor hiç ses yok hiç birseyyüklü görünmüyor yardimci olursaniz sevinirimcok acil bekliyorum şimdiden tskler
:(

pa 80 e ritimleri kitleri veya set olarak yükluyorum ama ana menüde prety yazıyor hiç ses yok hiç birseyyüklü görünmüyor yardimci olursaniz sevinirimcok acil bekliyorum şimdiden tskler
:(

Öncelikle yüklemek istediğin setin sağlammıdır onu bilmek gerek. Eğer sağlam ise disket ten yükyüyorsan vede disket te sağlam ise geriye 2 neden kalır Birisi Virüs işlemi, diğeri Full Format işlemi. Sen önce virüs işlemini izah edeyim onu uygula setini yeniden dene olmaz ise Full Format işlemini başlatalım.

VİRÜS SİLMEK : Disk tuşuna bas menü tuşuna bas erase seç. F1’e bas. Karşına çıkan seçeneklerden kutucuk içerisinde soru gelirse exıt/no ile çık, f1’e bas karşına çıkan dosyalardan Tempo Value düğmesi ile Proğram dosyasını DURUM tuşunun önüne getir, f3 tuşu ile Proğramı open yap ve proğrama gir ve user1, user2 ve User Dk dışında bulunan user leri DEL ile sil onlar virüstür.

Kolay gelsin Saygılarımla,

Org un mic. Girişine taktığımızda microfonun ses ayarını nerden yapıyoruz ? Eko ayarlarını nasıl ayarlarız?

Orgun ön kısmında Mic girişinin yanında 2 tane kurşunkalem kalınlığında küçücük potlar yani volüm dügmesi falan var onları sağa sola çevirerek ayarla kolay gelsin Saygılarımla,

pa80 da başka bir ritmden diğer ritmin 7 lisine kopyalama işlemi nasılyapılır şim teşk

2) DEĞİŞİK MÜZİK ALETİ SESİNİ MEVCUT SESLERE TEK TEK KOPYALAMAK.
Disk’e bas, load’a bas kopyalanacak sesi Hd veya Fd den seç, Hartdiskte ise open ile dosyayı ve performans bölümünü aç, estroman sesini durum tuşuna getir ve seç, Bank tuşlarını open ile aç sesi bul durum tuşu ile işaretle, load’a bas, ekranda fd yazsa bile to ile başlayan 1, 2, 3, .... tuşlardan gerçek tuşlardaki isimler çıkar hangisini değiştireceksen tempo/value düğmesi ile bul durum tuşu karşısına getir işaretle, load’a bas çıkan Are you sure? Enter/Yes kutusunu enter’le. Bu işlem gibi style = Ritim değişikliğini de aynı şekilde yapmak mümkündür Kolay gelsin Saygılarımla,

abi bana yardimci ol benim orgum acdigin zaman pa 80 yazi kaluyor ve calismuyor bama bir iyik et simdiden tesekurler

Senin orguna Full Format atmak gerekir,

FULL FORMAT
Öncelikle 5 tane disketi şöyle hazırlaman gerek, 5 tane sıfır yani temiz disketi numaralandır 1, 2, 3... gibi internetten indirdiğin 5 disteklik bilgiyi çırılçırlak vede klasörsüz bir şekilde bilgisayarında masa üstüne at. ilk disketi bilgisayara tak ve 1 nolu os disket bilgisinin üzerine mausla çift tıkla çıkan soruya da yes de ve o anda hem disketin formatlanır hemde yükleme gerçekleşir. 5 Disketi bu şekilde hazırla. 1 tane disketi de formatla ve orga tak sonra gene böyle çırılçıplak olması koşuluyla masa üstüne atmış olduğun 3.05 veya 3.06 disketini orga tak ve normal kopyalamak suretiyle o disketi de hazırla. (bunu kopyala yapıştır yapman gerek)
Orgunu kapat ve kapalıyken işletim disketi olan 3.05 veya 3.06 disketini tak ve orgunu aç bir mesaj çıkacaktır sen orgun solalt kısmındaki fade int/aut tuşuha hızlı hızlı 3 - 4 kez bas Wayt... diye birşey çıkınca dur bekle birşeyler yüklenecektir orgun tam açıldıktan sonra gene bir kapat ve aç sonra ilk os disketini tak ve disk ulilites ten restore data ya gir ve ordan yükleme işlemini başlat org senden sırasıyla 2., 3., 4. ve 5. disketi isteyecektir onları sırasıyla takıp enter'e bas işlem bittikten sonra daha evvelce almış olduğun ALL dosyasını içeren disketin olacaktı onuda yükledinmi işlemin tamamdır şayet o yoksa normal kartına ait olan setin tamamını yükle ve diğer pad ayarlarını falan yeniden yap tamamdır. kolay gelsin Saygılarımla,

pa80de rtmın ıcıne gremıyorm low memory diyor kaydedemıyorm style save failed diyor ne yapmalıyım acil yardıma ıhtycm varrr.... press exit yazıyor

Senin orguna virüs bulaşmış işte yapacağın işlem,

VİRÜS SİLMEK : Disk tuşuna bas menü tuşuna bas erase seç. F1’e bas. Karşına çıkan seçeneklerden kutucuk içerisinde soru gelirse exıt/no ile çık, f1’e bas karşına çıkan dosyalardan Tempo Value düğmesi ile Proğram dosyasını DURUM tuşunun önüne getir, f3 tuşu ile Proğramı open yap ve proğrama gir ve user1, user2 ve User Dk dışında bulunan user leri DEL ile sil onlar virüstür.

Kolay gelsin Saygılarımla,

bi kac farkli set vardi elimde normalde kartsız kullandıgım için onlari kullanıyordum mavilim set buldum nette indirdim set ismi vermek ne kadar yanliş dogru bilmiyorum kusuruma bakmayin bi kac sefer yüklemeye caliştim fakat kitleri fazla oldugu için calmadi cok ugrastim hep alt yapısı caliyordu tekrar digerlerini yükledim kapatip tekrar actıgımda hiç bir ses yoktu şok oldum farkli farkli setler tek tek kitler yükledim yine ayni ritimleri görünüyor kitlerde yüklü görünüyor ama calmiyor acaba yüklemeye calştigim setten olabilirmi birde tek disketle format atsam düzelirmi .yardiminiz için cok tsk ederim ...saygılarr