• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA-80 Hakkında Bilmek İstedikleriniz Soru Cevap

Cevap: PA-80 Hakkında Bilmek İstedikleriniz Soru Cevap

bi kac farkli set vardi elimde normalde kartsız kullandıgım için onlari kullanıyordum mavilim set buldum nette indirdim set ismi vermek ne kadar yanliş dogru bilmiyorum kusuruma bakmayin bi kac sefer yüklemeye caliştim fakat kitleri fazla oldugu için calmadi cok ugrastim hep alt yapısı caliyordu tekrar digerlerini yükledim kapatip tekrar actıgımda hiç bir ses yoktu şok oldum farkli farkli setler tek tek kitler yükledim yine ayni ritimleri görünüyor kitlerde yüklü görünüyor ama calmiyor acaba yüklemeye calştigim setten olabilirmi birde tek disketle format atsam düzelirmi .yardiminiz için cok tsk ederim ...saygılarr

Sevgili dostum orguna değişik setler yüklemen sonucu orgunda virüsler oluşmuştur. Sana virüs silme işlemini yazayım aynen uygula, düzgün setini yeniden yükle ve yola devam et.

VİRÜS SİLMEK : Disk tuşuna bas menü tuşuna bas erase seç. F1’e bas. Karşına çıkan seçeneklerden kutucuk içerisinde soru gelirse exıt/no ile çık, f1’e bas karşına çıkan dosyalardan Tempo Value düğmesi ile Proğram dosyasını DURUM tuşunun önüne getir, f3 tuşu ile Proğramı open yap ve proğrama gir ve user1, user2 ve User Dk dışında bulunan user leri DEL ile sil onlar virüstür.

Kolay gelsin Saygılarımla,

Sevgili dostum orguna değişik setler yüklemen sonucu orgunda virüsler oluşmuştur. Sana virüs silme işlemini yazayım aynen uygula, düzgün setini yeniden yükle ve yola devam et.

VİRÜS SİLMEK : Disk tuşuna bas menü tuşuna bas erase seç. F1’e bas. Karşına çıkan seçeneklerden kutucuk içerisinde soru gelirse exıt/no ile çık, f1’e bas karşına çıkan dosyalardan Tempo Value düğmesi ile Proğram dosyasını DURUM tuşunun önüne getir, f3 tuşu ile Proğramı open yap ve proğrama gir ve user1, user2 ve User Dk dışında bulunan user leri DEL ile sil onlar virüstür.

Kolay gelsin Saygılarımla,

emeğine sağlık üstad

sayın üstad sayenizde format atmayıda ögrendim sizden aldigimiz bilgilerle yüzümüz gülüyor tşk ederim virüsle falan ugrasmadim format attim olay cözüldü.üstadim bi problemin var elimde bi kac set var hepsinide yüklemek istiyorum ama kitleri cogu farkli oldugundan okumuyor hep alt yapı calıyor 60 kitten fazlasini almıyor tek set yüklemek zorunda kalıyorum oda hoş olmuyor bazi setlerin kitleri oldugundan daha fazla bildiginiz gibi bunun için flaşh kartmı gerekir yoksa hepsininde kitlerini yüklemem mümkünmüdür.saygılar...

arkadaşlar pa 80 intro nasıl yazılır lütfen yardımcı olurmusunuz.. teşekkürler...

arkadaşlar pa 80 intro nasıl yazılır lütfen yardımcı olurmusunuz.. teşekkürler...

Arkadaşım 5 sene oldu PA-80 den uzağım bunun için sana ne yazsam eksik yazarım iyisimi senin yüreğini biraz ferahlatmak için de olsa üstatlar tarafından yazılmış hazır intro lar göndereyim bunlarla işi çözmeye çalışırsın Saygılarımla,

sağol varol teşekkürler

s.a
orga sample yükledim bi tane sesin yeri yanlış olmuş org üzerinde nasıl değiştirebilirim awave de bi sesin yeri yanlış olmuş tekrar silip yükleme şansımız yok diye biliyorum org üzerinde samplenin dizilimi nasıl oluyo bilgilendirirseniz sevinirim.

Orgdaki BASSEg Olayı
Sevgili müzisyen kardeşler ve abiler.orgdaki B:SEQ in ne işe yardığını biliyormusunuz. Ben kısaca açıklamak istiyorum sizlere midi yazmada veya alt yapı düzenlemede çok kolaylık sağlıyacağından eminim.Şimdi elimizde diyelimki bir midi parçası var.Bunu B:SEQ tuşuna basarak önce midi yi çağırıyoruz. RECCORD düğmesine basarak REALTİME seçiyoruz.Daha sonra parçanın ritmi kaç kaçlıksa ona göre elimizdeki USER veya fabrika ritimlerinden seçiyoruz.öncelikle parçanın hangi yerinde hangi ritimi atmasını istiyorsak onu bir kağıda yazıyoruz.Bu tabiki parçayı iyi dinlemiş olmak ve mezrularını iyi takib etmekle olur.Diyelimki bir slow veya 2/4 lük bir midimiz var.Ama ritimlerini beğenmiyoruz.Bizim USER deki ritimleri beğeniyoruz ama ritim yazmak zor olduğu için baştan sona kadar.Bu kolay yöntemi seçebiliriz.Orada parçanın nakarat kısmı vaya şan kısmında hangi ritim çalmasını ve attack atmasını istiyorsak milimetrik olarak ayarlayabiliyoruz.Mesala 1.mezrudan 8.mezruya kadar giriş olsun.Buda 4. varyasyondaki ritimle çalmasını istiyoruz.kursörü 1-den 7 ye kadar seçiyor 7 nin 2.192 mezrusunda attak atmasını istiyoruz attak bölümünü seçiyoruz daha sonra mezru 8 e tamamlanmış oluyor.9.mezrudan itibaren şan kısmı olsun buda diyelimki 2. varyasyonda ise onu seçiyor Şan uzunluğu nekadarsa o kadar o varyasyonda çalmasıını işaretliyoruz daha sonra yine yeni mezruya geçmeden yarısında atak seçerekmezruyu tammalatıp yine sonraki bölümün varyasyonunu seçtirip en son çıkarken tekrar RECORD düğmesine basıp onu bir kaç saniye bekledikten sonra yeni midinizin ritimleri sizin istediğiniz gibi oluyor.

abi pa80 için insan sesleri lazım aciil hemde yardımcı olursanız çok sevinirim

arkadaşlar iyi günelr kolay gelsin.ben pa 80de 2 sesi aynı anda calmak isitiyorum örnegin mey + saz ıkısını aynı anda calmak isitiyorum üstadalar cok güzel anlatmış tesekkurler fakat program tusundan sesı secın dıyorlar benim sesler performans da acık orada secıyorum bırturlu olmuyor.bir üstadımız zaman ayırıp ıkı ses aynı anda nasıl calınır anlatabılırse cok mutlu olurum.ilginiz için teşekkurler