• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

PA-80 Hakkında Bilmek İstedikleriniz Soru Cevap

Cevap: PA-80 Hakkında Bilmek İstedikleriniz Soru Cevap

' track select ' e basıyorsun orda sağ taraftakiler programda bulunan sesler. ekranın sağ kısmındaki 2 tuşa aynı anda basarsan orda org resmi çıkar ve yazan estrümana ses verirsin. org resmi zaten varsa 2 tuşa bastığında o ses çalmaz. seçtiğin enstrümanı program kısmından seçip değiştirebilirsin. Ayrıca oluşturduğun sesi write disk in use a basarak kaydetmeyi unutma. kolay gelsin

İNTERNETTEN İNDİRİLEN RİTİMLERİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA
internet uzerinden indirilen ritimler den cogu zaman istedigimiz tur ritim bulamiyoruz. sitelerden download ettigimiz ritimleri orgumuza yukledigimizde hos olmayan ritimler ortaya cikiyor.bu ritmler uzerinde ufak degisiklik ile istedigimiz ritime getirebiliriz.
su sekilde yapiyoruz:ritimi diskten actiktan sonra ekranin sol tarafindaki drum perc tusuna bastiktan sonra alttaki trk seleck tusuna basiyoruz. sonra program tusunabasip user dk yi basarak drum kitimizi seciyoruz.sonra ekranin solundakibass-perc tusuna basarak islemi tekrarliyoruz.ta ki nezaman hos bir ritim ortaya cikti sonra ensemble tusunu basip ardindan write disk tusuna basip enter tusuna basarak islemi bitiriyoruz

ami bu şekilde bir yazın var bunu yapamadım belkı bana yardımcı olabılır bu yazı rica etsem daha detaylı yazarmısn ?

heheyt maasallah bizim ihtiyar(pa 80) kocadi artik bir suru informasyon var baksana ... emege saygi... saygiLar...

nerden nasıl bakacağım ?

İNTERNETTEN İNDİRİLEN RİTİMLERİN DÜZENLENMESİ HAKKINDA
internet uzerinden indirilen ritimler den cogu zaman istedigimiz tur ritim bulamiyoruz. sitelerden download ettigimiz ritimleri orgumuza yukledigimizde hos olmayan ritimler ortaya cikiyor.bu ritmler uzerinde ufak degisiklik ile istedigimiz ritime getirebiliriz.
su sekilde yapiyoruz:ritimi diskten actiktan sonra ekranin sol tarafindaki drum perc tusuna bastiktan sonra alttaki trk seleck tusuna basiyoruz. sonra program tusunabasip user dk yi basarak drum kitimizi seciyoruz.sonra ekranin solundakibass-perc tusuna basarak islemi tekrarliyoruz.ta ki nezaman hos bir ritim ortaya cikti sonra ensemble tusunu basip ardindan write disk tusuna basip enter tusuna basarak islemi bitiriyoruz

ami bu şekilde bir yazın var bunu yapamadım belkı bana yardımcı olabılır bu yazı rica etsem daha detaylı yazarmısn ?

Can dostum takdir edersiniz ki paylaştığım bilgiler yıllar öncesine aittir. Şimdi en az 6 - 7 sene dir bende PA-80 yok ve kullanmıyorum. Dolayısıyla eski yazdıklarımda küçük bir ayrıntıyı yanlış yere yazmış veya yazmayı unutmuş olabilirim. Elimde org olsa gene deneme şansım var olmadığından üzgünüm yardımcı olamıyorum, sadece eski bilgi ve belgelerimi paylaşıyorum. Siz açıklama yapmış gibi yazdığınızdan yardım alamıyorsunuzdur, tekrar dan ayrı bir form aç oradan yardım iste güncel bilgisi olan arkadaşlar size yardımcı olacaktır. Bilgilerinize,

Arkadaşlar,değerli üstatlar,Pa 80'i her şeyini çözmüş üstatlar,inanın 1 aydır bu konuyla uğraşıyorum,çözemedim,lütfen yardım...
Pa 80 hazır bir ritme,UŞŞAK intro eklemek istiyorum,her şey tamam ama ,introyu yazdığım karar sesi Mİ. ama koma veremiyorum...lütfen acilen yardım...şimdiden sonsuz teşekkürler..Allah razı olsun...

- - - Güncellendi - - -

Diğer makamlar tamam, ama uşşak makamında koma verileceği için......Yardım,yardım,cevap

öncelikle herkese selamlar...
elimde pa80 bir orgum var ve ben varyasyon 1,2,3,4 için her birine ayrı tempo hızı ayarlamak istiyorum
örnek: 2/4 bir rtimde
varyasyon 1 de tempo 95
varyasyon 2 de 110
varyasyon 3 de 135
varyasyon 4 de 150 gibi
bu şekilde bir çalışma yapmamız mümkünmü. ÇOOOK ACİİLL
Mümkünse eğer yolunu anlatmanızı sizden rica ederim.
şimdiden teşekkürler.kolay gelsin.
ELLERİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK....

Moderatör tarafında düzenlendi:

öncelikle herkese selamlar...
elimde pa80 bir orgum var ve ben varyasyon 1,2,3,4 için her birine ayrı tempo hızı ayarlamak istiyorum
örnek: 2/4 bir rtimde
varyasyon 1 de tempo 95
varyasyon 2 de 110
varyasyon 3 de 135
varyasyon 4 de 150 gibi
bu şekilde bir çalışma yapmamız mümkünmü. ÇOOOK ACİİLL
Mümkünse eğer yolunu anlatmanızı sizden rica ederim.
şimdiden teşekkürler.kolay gelsin.
ELLERİNİZE VE EMEĞİNİZE SAĞLIK....

Olabilir ancak dediğim gibi 8 sene oldu bende PA-80 yok deneme şansım yok isterseniz seçmiş olduğunuz ritmin her bir Varyasyonuna girerek önce çalın istediğiniz hıza getirin sonra WRİTE ile kaydedin dördünü de bu şekilde kaydedin sonra orgu kapatıp açın ve değiştirdiğiniz tempolarda ritim çalınıyor ise tamamdır. Olmazsa da beni suçlu görmeyin lütfen :)

öncelikle çok teşekkür ederim ancak.
ben öyle çokta anlayan birisi değilim ritim varyasyaonlarının içine nasıl gireceğim bilmiyorum buralarda da anlayan yok her varyasyon için ayrı ayrı işlem yapabileceğim sayfayı bilmiyorum makinayı karıştırmakta isyemiyorum.
write ile sadece ritmin komple her varyasyonda aynı olmak kaydı ile değişiyor ancak dediğim gibi tempoyu değiştirip kaydediyorum ancak bütün varyasyonlardaki hız aynı kalıyor...
geçmişe dönük bilgilerinize güveniyorum bu husuta bana yardımcı olursanız çok sevinirm.
şimdiden teşekkürler efendim ellerinize yüreğinize sağlık

Sonunda HDD aldım kart ve set yüklüyorumda bu 123,456,789 klasörlerini nasıl kullanacağım.Yani orjinal ses ve ritimlerin yerinede komple türk ritim ve sesleri yüklemek istiyorum.Bunu nasıl yapacağım? Birde her kart ve set yüklediğimde karta ve orga format atmaya gerek var mı? Direk yüklesem sıkıntı olur mu?