• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

arkadaşlar metronom sesiyle başlayabiliyor muyuz bilen var mı

Arkadaslar herkeze selamlar oncelikle. Bk 5 i yeni aldim ve dugunde kullanmak istiyorum. Ama bir kac sorum olacak siz degerli ustadlara. Oncelikle orgum 1.05 sürüm. One touch murhen sarmacinin videosundaki gibi deil bu sürümde.mesela 2-4 luk bir kullanacagim ritimde performans sesleri nasil atayabiliyoruz bunu cozemedim. Mesela bir elektro iki yayli uc klarnet dort kanun. Ikinci sorumda şu. Tap tempoyu kitledigimde butun ritimler ayni mezronomda aciliyo. Bu sekil olmasin istiyorum. Ama tap tempo klidini actigimda bu kezde performans sesi degistiginde ritim kafasina gore aciliyo . Yani mesela 2-4 calarken sesi degistirdigimde atiyorum 9-8 aciliyo. Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum sayin abilerim ustalarim.

cevap 1:
cevap 2 : ilk ayarları yapmalısın.

Yeni aldım ORG U size bir sorum olacak sol el akumpanya kısmı çalışmıyor sorun nedir acaba inceledim ama bulamadım maalesef sağ el de solo çalınca skor lar değişiyor tek tuşla bile sağ elde skor değişiyor sol el sabit akor basmıyor RİTM çalarken bana acil yardımcı olursanız sevinirim

split tuşuna basmalısın....

Ustaların yardımına ihtiyacım var:
Roland bk5 or klavyemin pitch bender bozuldu, Bolu'da bir usta potları değiştirip tamir etti sağolsun ama sesleri tam nota değil de yarım nota büküyor sanki range ayarı -1 miş gibi. Kalibrasyon ayarı yapayım dedim ses ve modülasyon tamam ama pitch bent ayarının sonuna OK yazısı gelmiyor. Ne yapmam gerek?

Ustaların yardımına ihtiyacım var:
Roland bk5 or klavyemin pitch bender bozuldu, Bolu'da bir usta potları değiştirip tamir etti sağolsun ama sesleri tam nota değil de yarım nota büküyor sanki range ayarı -1 miş gibi. Kalibrasyon ayarı yapayım dedim ses ve modülasyon tamam ama pitch bent ayarının sonuna OK yazısı gelmiyor. Ne yapmam gerek?

sorum güncel arkadaşlar, hala yardıma ihtiyacım var.

Hocam üzerinden çıkan potlar ile sizin taktıklarınızın aynı olmama durumu olabilir mi?