• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması

Onu değerlendiririz Hocam, aslında kafamda başka birşey var, düşündüğüm gibi olursa zamanı gelince bildireceğim...

Ch.

Üstadım ödüllendirme bu şekilde olsa idi sanırım liste baya bir kabarık olurdu..İnşallah gün gelir bu seviyelere geliriz bir gün.. :)

1.ye PA3x
2.ye PA900
3.ye PA2x
4.ye PA800
5.ye PA3ün1i (yeni model :D)

Aslında Trakya müzik çatısı altında bir Premium üyelik yada dernek,cemiyet v.s bir şey olabilir,abonelerden kimseyi zorlamayacak şekilde bir ücret talep edilebilir..Mesela ayda en az 10 tl olabilirki nereye vermiyoruz bu parayı,günlük tütün parası..100 adet üye olmuş olsa sanırım baya bir katkı sağlamış olabiliriz..

Sonuçta bu sitenin yönetimi ve idaresi için çok emek verildiği ortadaki böyle bir şey olsa sanırım hem bir katkımız olur,hemde insanlar daha verimli olabilir diye düşünüyorum ama tabi sadece benim düşüncem..

Yoksa tabiki paylaşım ve yardımlaşma ortamı parayla kıyaslanmaz ama bu şekilde daha bir birlik olunabilir,herkes bir işin ucundan tutmuş olur diye düşünüyorum..

Tamamen kişisel görüşümdür arkadaşlar yanlış anlaşılmasın..Çünkü bana göre Türkiye'de Trakya müzik gibi bir site yok,birine bakıyorsun son mesaj 3 ay önce yazılmış,birine bakıyorsun çok kalaba gözüküyor ama ne olduğu belli değil,birine bakıyorsun üye olurken sana RTE kimdir diye onay sorusu soruyor..

Yani Trakya müziği en iyi seviyelere getirmek birazda bizim elimizde..

Moderatör tarafında düzenlendi:

Üstadım ödüllendirme bu şekilde olsa idi sanırım liste baya bir kabarık olurdu..İnşallah gün gelir bu seviyelere geliriz bir gün.. :)

1.ye PA3x
2.ye PA900
3.ye PA2x
4.ye PA800
5.ye PA3ün1i (yeni model yakında duyurulur:D)

Aslında Trakya müzik çatısı altında bir Premium üyelik yada dernek,cemiyet v.s bir şey olabilir,abonelerden kimseyi zorlamayacak şekilde bir ücret talep edilebilir..Mesela ayda en az 10 tl olabilirki nereye vermiyoruz bu parayı,günlük tütün parası..100 adet üye olmuş olsa sanırım baya bir katkı sağlamış olabiliriz..

Sonuçta bu sitenin yönetimi ve idaresi için çok emek verildiği ortadaki böyle bir şey olsa sanırım hem bir katkımız olur,hemde insanlar daha verimli olabilir diye düşünüyorum ama tabi sadece benim düşüncem..

Yoksa tabiki paylaşım ve yardımlaşma ortamı parayla kıyaslanmaz ama bu şekilde daha bir birlik olunabilir,herkes bir işin ucundan tutmuş olur diye düşünüyorum..

Tamamen kişisel görüşümdür arkadaşlar yanlış anlaşılmasın..

Keşke olsa nerede o günler...
Demo yarışmalarına ilk başladığım zamanlar böyle şeyler düşündüm aslında ama sponsor bulamadım açıkcası.
Premium üyelik bazı sitelerde uygulanıyor zaten ama bu konularda son sözü site kurucumuz söyler haliyle...
Ama kendisini tanıdığım kadarıyla pek buna sıcak bakmayacağını düşünüyorum. Çünkü bu sitede genellikle para kazanma kaygısı yok, zaten şahsen benim de burada olma sebeplerimden biri bu. Bu sorunlarla ilgili yaşadıklarını bir kere hariç( ki bıçak kemiğe artık dayandığı için) utana sıkıla bizlere açtı, hatta arkadaşlar ellerinden geldiğince destek olmaya çalıştılar...Hiç oralı olmayanlar da oldu haliyle...
İnanın reklam,sponsor gelirleri siteyi ucu ucuna karşılıyor hatta karşılayamadığı bile oluyor...
Bazı kimseler bu tarz bir siteden çok fazla para kazanıldığını filan düşünüyorlar sanırım ama bu tamamen gerçek dışı...
Maalesef bu platformu kullanan dostlarımız saolsunlar bu manada çok destekçi değiller. Aslında aidata filan gerek yok, her üyemiz düzenli olarak günde 4-5 kere reklam linklerine tıklasalar iş çözülecek. Bunu zaman zaman hatırlatıyoruz ama kimseye de zorla birşey yaptırmak niyetinde değiliz haliyle...
Kendimde bir forum sitesi sahibi olduğum için az çok site kurucumuzun bu manada yaşadığı sorunları anlayabiliyorum, üstelik burası bizimkinden kat kat fazla veri tebenı ihtiva eden, farklı sunucu ihtiyaçları olan bir platform...
Sonuç olarak maalesef herkes sizin gibi düşünmüyor üstad...
Bildiğim tek şey ise bu platforma sahip çıkılması gerektiği...

saygılarımla

Ch.

Ücretli üyelik kısmı ilk bakışta kulağa çok uzak gelmese bile rakam ne olursa olsun bir istikrar yakalanacağını düşünmüyorum. Sadece yarışma için katılım payı alınıp ödül verilecek olsa yine rağbet görmeyecektir çünkü müzik tutkunları ödül için yarışmaya girmeyecektir. Zaten çok da adil birşey olmaz herkesin seviyesi belli.

Burası farklı bir ortam kayıt tarihim server sorunu yüzünden yeni gözüküyor ancak çok çok Uzun yıllardır buradayım. Güzel ortam, kötü niyetliler pek barınamıyor bizim içimizde.

Yarışmaya katılan arkadaşlara başarılar diliyorum, iyi eğlenceler. :)

Valla üstadım şahsen siz ve sizin gibi bir kaç üstadımızın verdiği emekleri görüyorum ki hemen hemen bütün arkadaşlarımız burada iyi niyetli,herkes birbirine yardımcı olmaya çalışıyor..(Tabi arada bazı hanzolarda çıkabilir normaldir)..

Ben zaten tahmin ediyorum giderlerin ucu ucuna yetiştirilebildiğini çünkü bu sektörün hitap ettiği kesim azdır..

Yani birileri çıkıp şu alete verdiğim paraya acıyorum diyebiliyor ama milyonlara hitap eden bir cep telefonuna 2000 tl verebiliyor..Halbuki dünyada toplasan kaç bin kişi çıkar bu sektörde ama yinede Allah razı olsun adamlar klavye üretmekten vazgeçmiyorlar,tamam bazıları diyecek pahalı ama bu normal bence..

Neyse yani diyeceğim aynı şey aslında,bugün insanlar keyfi şeylere bol bol paralar harcarken birilerinin emek ve gönül verdiği işler içinde bir şeyler yapması gerektiğini düşünmeleridir..

Dediğiniz gibi herkes günlük bir kaç kez reklamlara tıklasa belki de gerek kalmaz ama bence Premium üyelik olsa daha da iyi olabilir diye düşünüyorum..Bence emek hiç bir zaman karşılıksız kalmamalı,hatta tamam vazgeçtim bırakın abonelik ücretini atıyorum üyeler tarafından yapılan işler çok düşük fiyatlara satılmalı ve bu ücret TM' ye verilmeli..Böylede olabilir..Mantıklı..

Diyelim ben bir ritim yazdım,ücreti atıyorum 3 tl,bu para TM' ye gitmeli..Bugün Google playstore da android oyun ve uygulamalar çok ucuz ama adamlar milyonları götürüyor..

Burası farklı bir ortam kayıt tarihim server sorunu yüzünden yeni gözüküyor ancak çok çok Uzun yıllardır buradayım.

Banamı atıfda bulundun? yoksa gerçekten seninle ilgili bir olay mı Alper?

kayıt tarihlerinizi biliyorsanız düzenleyebilirim profilinizi arkadaşlar...

Yok üstadım benim için gerek yok bunla ilgili size ilgili mesajda cevap yazmıştım..İlginize teşekkür ederim..

Güncel kalsın..

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...