• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Trakya Müzik 2014 Demo Yarışması

verilen demoları bizlerde dinleyebilekmiyiz

çok güzel çalışmalar olacak şüphesiz sabırsızlıkla bekliyoruz.

çok güzel çalışmalar olacak şüphesiz sabırsızlıkla bekliyoruz.

4 tane geldi elime, upload ederken dinledim, hepsi birbirinden güzeldi...:)
tüm demoları yarışma başladığında playlist olarak bu adreste göreceksiniz;

Moderatör tarafında düzenlendi:

Yarışmaya katılmak isteyen arkadaşlarımız için son katılım tarihi 20 Aralık 2013'dür. Kayıtlar devam ediyor. Katılan tüm arkadaşlarımıza başarılar dilerim.

@radikal46 (demo alındı)

@esreverdaer (CubaseTR katılımcısı) eklendi...

Keşke olsa nerede o günler...
Demo yarışmalarına ilk başladığım zamanlar böyle şeyler düşündüm aslında ama sponsor bulamadım açıkcası.
Premium üyelik bazı sitelerde uygulanıyor zaten ama bu konularda son sözü site kurucumuz söyler haliyle...
Ama kendisini tanıdığım kadarıyla pek buna sıcak bakmayacağını düşünüyorum. Çünkü bu sitede genellikle para kazanma kaygısı yok, zaten şahsen benim de burada olma sebeplerimden biri bu. Bu sorunlarla ilgili yaşadıklarını bir kere hariç( ki bıçak kemiğe artık dayandığı için) utana sıkıla bizlere açtı, hatta arkadaşlar ellerinden geldiğince destek olmaya çalıştılar...Hiç oralı olmayanlar da oldu haliyle...
İnanın reklam,sponsor gelirleri siteyi ucu ucuna karşılıyor hatta karşılayamadığı bile oluyor...
Bazı kimseler bu tarz bir siteden çok fazla para kazanıldığını filan düşünüyorlar sanırım ama bu tamamen gerçek dışı...
Maalesef bu platformu kullanan dostlarımız saolsunlar bu manada çok destekçi değiller. Aslında aidata filan gerek yok, her üyemiz düzenli olarak günde 4-5 kere reklam linklerine tıklasalar iş çözülecek. Bunu zaman zaman hatırlatıyoruz ama kimseye de zorla birşey yaptırmak niyetinde değiliz haliyle...
Kendimde bir forum sitesi sahibi olduğum için az çok site kurucumuzun bu manada yaşadığı sorunları anlayabiliyorum, üstelik burası bizimkinden kat kat fazla veri tebenı ihtiva eden, farklı sunucu ihtiyaçları olan bir platform...
Sonuç olarak maalesef herkes sizin gibi düşünmüyor üstad...
Bildiğim tek şey ise bu platforma sahip çıkılması gerektiği...

saygılarımla

Ch.

Bahadır hocam ödül sistemi ile ilgili sadece bir fikir olarak söylemek istiyorum.
Mesela; Yarışma başlamadan önce şahsınız bize her sene yarışmanın duyurusunu yapıyorsunuz. Bu duyuru sırasında bu seneki yarışanın ödüllü olduğunu ve katılımın ücretli olduğunu ayrıca ödül olarak bir enstrüman belirleyip (gitar,keman, v.s) bu enstrümanın resmini, marka -modelini gerekirse ücretini bilgilendirmek için yayınlarsınız. Daha sonra ben biliyorum ki bu sitede artık klasik haline gelmiş bu yarışmaya üyeler tarafından iyi derecede katılım gösterildiği için, yarışmaya katılacak her üyeden 5-yada 10 tl lik bir ücret alırsınız. Daha sonrada katılımdan ve sürümden toplanacak ücret ile belirlediğiniz ödülü alıp birinci olacak arkadaşımızın adresine gönderir ve kendisinden aldığına dair fotolarını paylaşmasını isteyebiliriz. Ayrıca ödülün miktarı gereği en az katılım sayısını belirleyip (mesela en az 10-15 kişi) ama fazlasında sınır olmayacağını belirtebilirsiniz. Bu katılımlardan elde edilen para eğer ödülün ücretinden fazla ise arta kalan ücrette sitenin sunucu masrafları için kullanılabilir. Bu sayede yarışmaya katılan herkes 5-10 tl ye hem enstrüman sahibi olmuş olur hemde siteye destekte bulunmuş olurlar.

Eğer varsa bu yöntem üzerine olumlu veya olumsuz ihtimali düşünürsek bir fikriniz bir düşünceniz varsa lütfen belirtiniz.

Saygılar...

Bahadır hocam ödül sistemi ile ilgili sadece bir fikir olarak söylemek istiyorum.
Mesela; Yarışma başlamadan önce şahsınız bize her sene yarışmanın duyurusunu yapıyorsunuz. Bu duyuru sırasında bu seneki yarışanın ödüllü olduğunu ve katılımın ücretli olduğunu ayrıca ödül olarak bir enstrüman belirleyip (gitar,keman, v.s) bu enstrümanın resmini, marka -modelini gerekirse ücretini bilgilendirmek için yayınlarsınız. Daha sonra ben biliyorum ki bu sitede artık klasik haline gelmiş bu yarışmaya üyeler tarafından iyi derecede katılım gösterildiği için, yarışmaya katılacak her üyeden 5-yada 10 tl lik bir ücret alırsınız. Daha sonrada katılımdan ve sürümden toplanacak ücret ile belirlediğiniz ödülü alıp birinci olacak arkadaşımızın adresine gönderir ve kendisinden aldığına dair fotolarını paylaşmasını isteyebiliriz. Ayrıca ödülün miktarı gereği en az katılım sayısını belirleyip (mesela en az 10-15 kişi) ama fazlasında sınır olmayacağını belirtebilirsiniz. Bu katılımlardan elde edilen para eğer ödülün ücretinden fazla ise arta kalan ücrette sitenin sunucu masrafları için kullanılabilir. Bu sayede yarışmaya katılan herkes 5-10 tl ye hem enstrüman sahibi olmuş olur hemde siteye destekte bulunmuş olurlar.

Eğer varsa bu yöntem üzerine olumlu veya olumsuz ihtimali düşünürsek bir fikriniz bir düşünceniz varsa lütfen belirtiniz.

Saygılar...

hocam daha evvel de dediğim gibi düşünce güzel ama benim için işin içine para girince tüylerim dikenleniyor...
Açıkcası türlü iddialara ne şahsımın ne de sitenin maruz kalmasını istemem...
Aslında bu işi sponsorların üstlenmesi lazım ama bir hareket yok onlarda da anladığım kadarıyla...
Katılımcıların tamamı kabul ederse olabilir, lakın ödül belirlenmesi,alınması gibi konuları başka bir arkadaşımız üstlenirse sevinirim...

Ch.

teşekürler

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...