• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK5-OR Yeni Version İstekleri

• Konbuyu başlatan west
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 54
  • Görülen : 11K
Cevap: BK5-OR Yeni Version İstekleri

Bu alete yüklenen samplelerin mb nedir acaba? Yani ne kadar bir alan var sample için işte bu soruyo cevap veremiyor kimse...

Bu alete yüklenen samplelerin mb nedir acaba? Yani ne kadar bir alan var sample için işte bu soruyo cevap veremiyor kimse...

bk 5 120-130 mb arasında rom belleğe sahip.wav ses formatında ve roland ses işlemcisinin diziliminde bir wav format.ve şu anda güncelleme yolu ile sample atmak söz konusu olsa bile çok fazla bir mb boşluk yoktur diye düşünüyorum en fazla 5-10 mb lik alan boştur. yukarda belirttiklerim tamamen kişisel gözlem ve varsayımlarımdır.

Moderatör tarafında düzenlendi:
rom bellek kullanıcıya açılırsa bk5 çok satar onun için açmıyolar heralde yetiştiremez sonra roland :)

Biliyorsunuz güncelleme ile artık NUMERIC tuşuna basılı tuttuğumuzda sesler arasında sayfa sayfa geçiş yapabiliyoruz.Fakat bu bence çokta gerekli değil.Şöyle ki; ONE TOUCH a eğer 4 yerine daha fazla ses atanabilirse ve NUMERIC tuşuna basılı tuttgumuzda ses yerine ritmler arasında gezebilsek çok daha pratik olur.Ne dersiniz?

32 mb sample atılsa gene yetrdi

İlk ben yazayım ...
One Touch ta kullandıgımız ses 4 yerine 8 e çıkabilir.
Tempoyu ana ekranda iken tekerlekle ayarlayabiliriz.

DÜZELTME: Bunu önceki sayfada belirtmişler zaten ben son sayfayı kaçırmışım. Yazmış bulundum kalsın
.

(Yanılmıyorsam) NUMERIK butonuna basılı tutun, 8 buton ışığı yanıp sonerken ekranda performans sesleriniz belirir. Sıralamayı istediginiz gibi duzenlersiniz ve ONE TOUCH 8 Olarak kullanabilirsiniz ki 8 seste zaten her parça için yeter.

Yetmedi mi dediniz? O zaman tekerleği hemen bir tık atıp yeni 8 sese ulaşırsınız olur size ONE TOUCH 16 Hatta ONE TOUCH SINIRSIZ :)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Muziksiz asla kardesim buradaki problem şu.seninde dedigin gibi numerikle sonsuz oluyor sesler.fakat tempo hizlandirdigin veya dusurdugun zaman tempo hizi ekranda cok kaliyo.ses degisecem dedin mi farkinda olmadan performans seslerden cikiyorsun.benim kazara cok defa basima geldi.mide bulaniyo sonra tekrar performanslara gecmeye ugrasiyon.bi dunya is.bu sebepten dolayi arkadaslar one touch sayisinin artmasini istediler.sizden ricam sizde eski bir bk5 kullanicisi olarak bildiginiz eksiler varsa paylasirmisiniz.bize destek olursaniz cok seviniriz

Muziksiz asla kardesim buradaki problem şu.seninde dedigin gibi numerikle sonsuz oluyor sesler.fakat tempo hizlandirdigin veya dusurdugun zaman tempo hizi ekranda cok kaliyo.ses degisecem dedin mi farkinda olmadan performans seslerden cikiyorsun.benim kazara cok defa basima geldi.mide bulaniyo sonra tekrar performanslara gecmeye ugrasiyon.bi dunya is.bu sebepten dolayi arkadaslar one touch sayisinin artmasini istediler.sizden ricam sizde eski bir bk5 kullanicisi olarak bildiginiz eksiler varsa paylasirmisiniz.bize destek olursaniz cok seviniriz

Ritim yazısının ekranda kalması pa600 ve diğer klavyelerde de aynı. Yani çok onemli ve her an ihtiyaç olan birşey değil. Buna rağmen ihtiyaç olursa exıta basacaksınız yapacak birşey yok. Ama bahsettiniz şey çok çok extreme birşey ve bütün klavyelerde böyle. Bence çok üstünde durmayın daha çok takıntı olmaya başlar.

Numeric ten ses değilde ritim değişebilse...

iyi bir zurna şart .