• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

BK5-OR Yeni Version İstekleri

• Konbuyu başlatan west
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 54
  • Görülen : 11K
Cevap: BK5-OR Yeni Version İstekleri

Tamı tamına 1446 kişede konuya bakmış vede 40 kişi cevap yazmış. Fakat "ROLAND TÜRKİYE"den hala cevap yok. Olumlu veya olumsuz, olumsuz ise neden kaynaklandığına dair cevap verilirse iyi olur diye düşünüyorum. Selamlar.

Tamı tamına 1446 kişede konuya bakmış vede 40 kişi cevap yazmış. Fakat "ROLAND TÜRKİYE"den hala cevap yok. Olumlu veya olumsuz, olumsuz ise neden kaynaklandığına dair cevap verilirse iyi olur diye düşünüyorum. Selamlar.

Konuya istirak ettigin icin tesekkurler kartal.ne yaparsin iste durum bundan ibaret.o kadar yazdik cizdik ama gel görki gerisini anlayan anladi..bosuna parmaklarimi yormayacagim.birgun cani sikilirda roland turkiye belki bizi duyar.sample set

Moderatör tarafında düzenlendi:

Biliyorsunuz güncelleme ile artık NUMERIC tuşuna basılı tuttuğumuzda sesler arasında sayfa sayfa geçiş yapabiliyoruz.Fakat bu bence çokta gerekli değil.Şöyle ki; ONE TOUCH a eğer 4 yerine daha fazla ses atanabilirse ve NUMERIC tuşuna basılı tuttgumuzda ses yerine ritmler arasında gezebilsek çok daha pratik olur.Ne dersiniz?

ONE TOUCH kullanmaktansa NUMERIC tuşuna basılı tutulduktan sonra performans listesindeki sesler arasında klavyedeki 1-8 arasındaki numaralar ile ses değiştirmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi performans listesindeki sayfalar arasında 0-9 tuşları ile geçiş yapılabiliyor ve bu da büyük bir kullanım kolaylığıdır.

ONE TOUCH üzerindeki sesler bilindiği üzere performans listesinden seçilerek usb'de kayıtlı olan ritim dosyası üzerinde yazılmaktadır ve performans listesindeki ses üzerinde editleme yapıldığında sesin son hali ONE TOUCH'da kayıtlı olan sese yansımamaktadır. ONE TOUCH ile, performans listesinde beğenilen bir elektro bağlama sesini birçok ritim dosyasına kayıt ettiğimizi düşünelim. İleriki bir zamanda edindiğimiz başka bir elektro bağlama sesini daha çok beğenir ve kullanmak istersek ONE TOUCH ile kayıt ettiğimiz tüm ritimleri tek tek yeniden bu ses ile eşleştirip kayıt etmemiz gerekir. Bu da zahmetli ve zaman alıcı bir iş.

NUMERIC tuşuna basılı tutulduktan sonra performans listesindeki sesler arasında klavyedeki 1-8 arasındaki numaralar kullanılarak ses değiştirme sistemi kullanılmış olursa bu gibi bir durumla karşılaşılmaz. Sadece beğendiğiniz Elektro bağlama sesini performans listenizde değiştirmeniz veya ikinci bir ses olarak eklemeniz yeterli olacaktır. Buda kullanıcıyı birçok zahmetten ve zaman kaybetmekten kurtaracaktır diye düşünüyorum.

ONE TOUCH kullanmaktansa NUMERIC tuşuna basılı tutulduktan sonra performans listesindeki sesler arasında klavyedeki 1-8 arasındaki numaralar ile ses değiştirmenin daha mantıklı olduğunu düşünüyorum. Sizin de belirttiğiniz gibi performans listesindeki sayfalar arasında 0-9 tuşları ile geçiş yapılabiliyor ve bu da büyük bir kullanım kolaylığıdır.

ONE TOUCH üzerindeki sesler bilindiği üzere performans listesinden seçilerek usb'de kayıtlı olan ritim dosyası üzerinde yazılmaktadır ve performans listesindeki ses üzerinde editleme yapıldığında sesin son hali ONE TOUCH'da kayıtlı olan sese yansımamaktadır. ONE TOUCH ile, performans listesinde beğenilen bir elektro bağlama sesini birçok ritim dosyasına kayıt ettiğimizi düşünelim. İleriki bir zamanda edindiğimiz başka bir elektro bağlama sesini daha çok beğenir ve kullanmak istersek ONE TOUCH ile kayıt ettiğimiz tüm ritimleri tek tek yeniden bu ses ile eşleştirip kayıt etmemiz gerekir. Bu da zahmetli ve zaman alıcı bir iş.

NUMERIC tuşuna basılı tutulduktan sonra performans listesindeki sesler arasında klavyedeki 1-8 arasındaki numaralar kullanılarak ses değiştirme sistemi kullanılmış olursa bu gibi bir durumla karşılaşılmaz. Sadece beğendiğiniz Elektro bağlama sesini performans listenizde değiştirmeniz veya ikinci bir ses olarak eklemeniz yeterli olacaktır. Buda kullanıcıyı birçok zahmetten ve zaman kaybetmekten kurtaracaktır diye düşünüyorum.

katılıyorum..

arkadaşlar bi yardım edin versiyon 1.04 lazım siteye giremiyorum güncelleme yazıyor sadece yardımcı olursanız sevinirim

Kesinlikle fade out ve one touch a 4 yerine 8 ses atanabilmesinin faydası olacağını düşünüyorum... Aleti alalı yaklaşık 1 ay olmadı şimdilik gördüğüm eksikler bunlar. Emeği geçen herkese teşekkürler..

Çok değerli Müzisyen Arkadaşlarım aradığınız cevap bu org sanırım roland e-a7 sanırım bk 5 de bir önceki modelin kaderini paylaşacak orgumu sattım nakit ihtiyacımdan dolayı fakat eminimki ileride korg pa 600 qt veya pa 800 alsam bile o güzelim tuşları gerçek darbuka ve ritim sesleri ve malzeme kalitesini çok özleyeceğim gibi görünüyor istediğimiz ve beklediğimiz neredeyse bütün özellikleri bu yeni orgta birleştirmeye çalışmışlar bu zamana kadar sıkılmayıp usanmayıp biz amatör arkadaşlara yardımlarını esirgemeyen tüm abi ve kardeşlerime teşekkür ediyor ve bu kadar güzel paylaşımların olduğu bu güzel siteyi canlı tuttuğunuz için sizleri saygı ve sevgi ile selamlıyorum sağolun.

Cevap: Re: BK5-OR Yeni Version İstekleri

bencede ses ve ritimler elden geçmeli alt yapılar zenginleştirilmeli öyle tek tek değilde belli bir kalıp içerisine sığdırılmış setler olmalı bu da bnm isteğim korg serilerindeki gibi zengin bir dem olmalı ve kesinlikle fade aout olmalı saygılar.

Roland bk 5 YAZILIM sample ÇOK KISA ZAMANDA OLACAK arkadaşlar biz roland bk 5 kullanıcısı olarak yazılım muhendisi arkadasımla buyuk bir yol aldık sample okuya bılıyor hemde usb den waw ve mp3 sesleri sample yapıp denedık daha bir kaç testten gecmesi gerekiyor . BK5 uzerınde çokbuyuk bir arge çalışmamız devam ediyor yakın bir sure içinde yazılımı tamamlacaz usb yı tak sample le ritim ve sesler calıcak cok serı bır sekılde korglar gıbı olmacak sadece usb takıcan . NOT : YAPMIŞ OLDUGUMUZ YAZILIMIN PATENTİNİ VE TÜM HAKLARI BİZİM OLDUGU ZAMAN ROLAND TÜRKİYEYE GÖNDERCEZ SİZ DEĞERLİ KULLANANLARA HER ZAMANKİ GİBİ ÜCRETSİZ VERECEGİZ YAPMIŞ OLDUGUMUZ YAZILIMI KABUL EDERSE ÜCRET ROLAND TARAFINDAN ISTENCEK BİZDE BİR BÜTÇE ARCIYORUZ YAPARKEN GÜNLERCE VE 1 YIL SURE OLDU UGRASIYOZ SİMDİLİK BU KADAR NOT :2 YAZILIMLI SETİ İLK 8 GÜN KULLANIMLI OLARAK SİZLERE SUNACAGIZ 8 GUN SONRA EKRANDA ŞİFRE İSTENİLCEK ROLAND TURKIYE YAZILIMLI SETI KABUL EDER BİZE ÖDEME YAPARSA KULLANIM FREE OLACAK ŞİMDİLİK ESEN VE SEVGILERLE ROLANK KULLANICILARI

zor olabilir ,fakat imkansız bir şey yok...
çalışmanızı destekliyor ve takip ediyor olacağım.başarılar dilerim

yazlım dediğinize göre laptop+bk5+yazılım şeklinde bir kullanım olacak anladığım kadarı ile