• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland BK-5 OR için ritm isteklerinizi bekliyoruz !!!

Cevap: Roland BK-5 OR için ritm isteklerinizi bekliyoruz !!!

Sağlam solo keman vede klarnet ritim olarak düğün 2/4 ada çiftetelli şart.Birde alete kaç mb sample atabiliyorsunuz?BunuÇok merak ediyorum.

sayın Zuhal müzik yetkilileri , BK5 sadece düğün enstrümanı değilse ,onu çok yönlü kullanacak müzisyenleride ( sanat müziği,halk müziği gibi ) düşünmeniz gerekir.

Haklısınız , düğün de sadece, oyun havası çalınmıyor,biz ilahi tasavvuf müziği yapıyoruz ve hhalen E40 kullanıyoruz, ROLAND BK5 OR den umutluyuz,saygılarımla

sayın Zuhal müzik yetkilileri , BK5 sadece düğün enstrümanı değilse ,onu çok yönlü kullanacak müzisyenleride ( sanat müziği,halk müziği gibi ) düşünmeniz gerekir.

Aynen katılıyorum....
THM ve TSM de kullanılan 4/4 - 8/8 - 5/8, 7/8, 9/8 lik ritimlerin farklı varyasyonlarını da unutmamak lazım. Acc si sağlam ritimler güzel olur.

Sn.ZuhalMuzik

Bu Göztermiş Olduğunuz Çabayı Roland E 80 Nede Gosterseydiniz Ne Olurdu Acaba BU Tarz Klavyeler Göz Boyamak Sadece Bana Göre

Rokandı çok seviyooooruuum

Roland srx tr bord çok bekledik

roland bk-5'in soundunun tazeliğinden ve kasasının sağlamlığından en ufak bir kuşkum yok.ayrıca malzeme ve işçiliğin en iyi olduğu bir markadır roland...hani taş gibi,tank gibi derler ya aynen o şekilde.ama ne yazıkki rolandın türkiyede 2000 yılı sonrası büyümesinde ilerlemesinde bunların rolü olmadı.roland o tarihlerden sonra tahtını KORG'a devretti.korg'a yapılan çalışmaların ve setlerin roland'a yapılmayışı benim kanaatimce roland'ın ketronun gerisinde bile kalmasına sebep oldu...

Ne yazık ki kasa sağlamlığı ve işçiliğinin güzel oluşu roland'ı bir yerlere getirmeyecektir.keşke roland modelleri üstediğimiz düzeyde olsa da o kadar parayı malzeme ve işçiliğin en kötü olduğu KORG'a bağlamasak.şu an pa800 kullanıyorum ve daha önce yamaha kullanıyordum kasa ve işçilik gözle görülür şekilde fark ediliyor.klavyemin yanında ikinci bir alet düşünüyorum bu ya YAMAHA a2000 yada ROLAND bk-5 olacak...

Kıyaslama bakımından öncelikle para-performans unsurunu göz önünde tutarsak bk-5 daha yakın duruyor.zira a2000v2 plus alacak olsam fiyat 1500 euro ve çıkacak emo setinde 200-250 euro civarında olacağını varsayarsak a2000 bana hemen hemen 4.000'tl 'ye varmış olacak.(nerdeyse sıfır pa800 fiyatı) bk-5'e gelecek olursak gw8'in çıkış fiyatı ile aynı olacağı yönünde bildirimler ve söylentiler var.ortalama 2.000 tl'de bk-5'e fiyat biçecek olursak nerdeyse a2000'in yarısı kadar...buda bk-5'i mantıklı kılıyor...

ikinci bir unsur olarak piyasası ve satış pazarlama yönünü düşünüyorum...yamahanın şu an için roland'dan daha iyi bir pazarının olduğunu düşünüyorum.aleti belli bir süre kullandıktan sonra elden çıkaracağım zaman roland'dan daha çabuk gideceğine inanıyorum(a2000 çalışmaları ile daha iyi bir piyasa etmiş durumda)

üçüncü bir unsur ise set ve nevale durumu...a2000'in emo çalışması ile desteklenmesi ve or700v2 plus çipinin alete servis tarafından işletilebilmesi şu an için a2000'i daha gözde tutuyor.tabi ki bk-5'e de zamanla güzel çalışmalar yapılıp setler oluşturulacaktır...

sayın zuhal müzik bk-5 için web sitesi oluşturacak olmanız takdir edilecek derecede.zira paylaşımlar daha hızlı,aktif ve resmi olacak.buda ciddi anlamda ROLAND'ın arkasında duracağınızı gösteriyor.sizlerden isteğim roland için güzel çalışmalar yapılıp bizlerinde ucuza sağlam roland klavyeleri kullanmamız yönünde olacak.

değerli arkadaşlar ben burada şahşi görüşlerimi belirttim,belki de konuyu biraz saptırarak a2000-bk-5 kıyaslaması yaptım ama en kısa zamanda klavyemin yanına ikinci bir alet düşündüğüm için bunları belirmek zorunda kaldım.bir kusurum olduysa affola,yaşıma bağışlayın...

Sayın zuhal müzik çalışmalarınızda başarılar diler,Roland bk-5 modelinizin bizlere hayırlı olmasını temenni ederim...

Roland gw8 deki gibi misket ritminden 10 tane olacağına,bk5te her ritimden 1,2 tane olmasını tercih ederim.

Mesela e40 g600 gıbı bı klarnetı olsa

Sn.ZuhalMuzik

Bu Göztermiş Olduğunuz Çabayı Roland E 80 Nede Gosterseydiniz Ne Olurdu Acaba BU Tarz Klavyeler Göz Boyamak Sadece Bana Göre

aynı sey bütün roland klavyeleri içi geçerli ustad bende g600 için senin söylediğinin aynını söyledim...