Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı | Sayfa 13 | Trakya Müzik
  • Trakya Müzik 18. yılındadır. Lütfen Bildiğiniz konu açanlara yardımcı olunuz.. saygılar.

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

ozgurcocuk24

Yeni Üye
Enst.
Yok
Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

arkadaşlar metronom sesiyle başlayabiliyor muyuz bilen var mı

piyanist_ali1987

Yeni Üye
Enst.
500tr

Arkadaslar herkeze selamlar oncelikle. Bk 5 i yeni aldim ve dugunde kullanmak istiyorum. Ama bir kac sorum olacak siz degerli ustadlara. Oncelikle orgum 1.05 sürüm. One touch murhen sarmacinin videosundaki gibi deil bu sürümde.mesela 2-4 luk bir kullanacagim ritimde performans sesleri nasil atayabiliyoruz bunu cozemedim. Mesela bir elektro iki yayli uc klarnet dort kanun. Ikinci sorumda şu. Tap tempoyu kitledigimde butun ritimler ayni mezronomda aciliyo. Bu sekil olmasin istiyorum. Ama tap tempo klidini actigimda bu kezde performans sesi degistiginde ritim kafasina gore aciliyo . Yani mesela 2-4 calarken sesi degistirdigimde atiyorum 9-8 aciliyo. Bu konuda yardimlarinizi bekliyorum sayin abilerim ustalarim.

metropolsanatkonya

Yeni Üye
Enst.
Roland bk5 or

Yeni aldım ORG U size bir sorum olacak sol el akumpanya kısmı çalışmıyor sorun nedir acaba inceledim ama bulamadım maalesef sağ el de solo çalınca skor lar değişiyor tek tuşla bile sağ elde skor değişiyor sol el sabit akor basmıyor RİTM çalarken bana acil yardımcı olursanız sevinirim

west

Üye
Enst.
Roland BK5-OR

split tuşuna basmalısın....

Enst.
EBağlama+RolandBK5Türk

Ustaların yardımına ihtiyacım var:
Roland bk5 or klavyemin pitch bender bozuldu, Bolu'da bir usta potları değiştirip tamir etti sağolsun ama sesleri tam nota değil de yarım nota büküyor sanki range ayarı -1 miş gibi. Kalibrasyon ayarı yapayım dedim ses ve modülasyon tamam ama pitch bent ayarının sonuna OK yazısı gelmiyor. Ne yapmam gerek?

Enst.
EBağlama+RolandBK5Türk

Ustaların yardımına ihtiyacım var:
Roland bk5 or klavyemin pitch bender bozuldu, Bolu'da bir usta potları değiştirip tamir etti sağolsun ama sesleri tam nota değil de yarım nota büküyor sanki range ayarı -1 miş gibi. Kalibrasyon ayarı yapayım dedim ses ve modülasyon tamam ama pitch bent ayarının sonuna OK yazısı gelmiyor. Ne yapmam gerek?
sorum güncel arkadaşlar, hala yardıma ihtiyacım var.

west

Üye
Enst.
Roland BK5-OR

Hocam üzerinden çıkan potlar ile sizin taktıklarınızın aynı olmama durumu olabilir mi?

burhan_canbir

Gold üye
Enst.
Roland BK 5 OR & FL Stüdio

Kalibrasyonu doğru yaptığınızdan eminmisiniz?

Pesidelphia

Aktif Üye
Enst.
Roland BK-5OR

Değer 64 görünüyor ama sonuna OK yazısı gelmiyor hocam.
Cihaz'ın İçinden Çıkan Orjinal Potans Türkiyede Yok. O Bozuğun Sökülüp Yerine Takılan Potans'ın Değeri Tutmadığından Yapıyor O Sıkıntıyı. Ben 5 Kere Uğraştım Bu Pitch Bender Sorunu İle Roland Türkiye İle Sabah Akşam Mesajlaştık Facebook Üzerinden Anlattım Sıkıntımı. Tek Çözüm DTL'e Götürüp Komple Pitch Bender Modülünün Değişmesi. Kolay Gelsin.

Enst.
EBağlama+RolandBK5Türk

Cihaz'ın İçinden Çıkan Orjinal Potans Türkiyede Yok. O Bozuğun Sökülüp Yerine Takılan Potans'ın Değeri Tutmadığından Yapıyor O Sıkıntıyı. Ben 5 Kere Uğraştım Bu Pitch Bender Sorunu İle Roland Türkiye İle Sabah Akşam Mesajlaştık Facebook Üzerinden Anlattım Sıkıntımı. Tek Çözüm DTL'e Götürüp Komple Pitch Bender Modülünün Değişmesi. Kolay Gelsin.
Teşekkür ederim kardeşim. Üşendim İstanbula doğru orgu götürmeye, kargoyla göndermek te istemiyorum yolda kargocular pek nazik davranmıyor müzik aletlerine. Şimdilik böyle devam...

ertanpy

Yeni Üye
Enst.
pa 800

BK-5 Kullananlar!

-Cihazda fade-out var mı?
-Mikrofon girişi?
-Ses yüklenebiliyor mu?
var abim bende yeni aldım bk5 araştırıyorum menüde pedel kısmında star stop bölümünü fade aut yap bide orgun arkasın agut girişine jak tak uçları deyirdinmi kısar kolay gelsin

ertanpy

Yeni Üye
Enst.
pa 800

arkadaşlar bende yeni aldım bk5 çok şeyini çözdüm ama bir yerde takıldım bu bası akumpanyayı ve akorları ayrı ayrı nasıl seselerini kısa bilirim bi yardım acil cevep

ertanpy

Yeni Üye
Enst.
pa 800

canlı müzik yaparken akorları basları darbukaları kısman gerekiyor birtürlü kısamıyorum bilen varsa yardım lütfen

temikanodi

ONUR DEMİR
Enst.
Korg Pa80

canlı müzik yaparken akorları basları darbukaları kısman gerekiyor birtürlü kısamıyorum bilen varsa yardım lütfen
Pratik yol olarak track muteye bas ritimde bitek bas ve bateri kalır...diğer türlü ritimi editlemen gerekecek