• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

BK-5 or a sample ses atılabiliyor mu

yok hocam atılamıyor

Atmak isteyeceğin bütün samplelar içinde zaten hocam...Alette yok yok :))) tak usb ni bitir işini :)))

bk-5 ve bk-5 or arasindaki fark nedir tam olarak,or oryantal demek galiba ama bk-5 alsam bk-5 or ritimleri atilirmi. ? yani daha dogrusu acemi biri icin ise yararmi?

hocam or modelinde Türk müziği yapabilirsin Türk müziğindeki gam seslerini verebilmen için beyaz tuşların olduğu sol taraftaki bölüm kullanılır. Normal bk5 ise batı müziği içindir ve gam sesleri yoktur.

hocam or modelinde Türk müziği yapabilirsin Türk müziğindeki gam seslerini verebilmen için beyaz tuşların olduğu sol taraftaki bölüm kullanılır. Normal bk5 ise batı müziği içindir ve gam sesleri yoktur.

tamam o zaman ben tercihimi yamaha psr-s650 tarafindan kullanayim arada 400 euro fark konusu cunku :) tesekkurler

s650 ile bk5 aynı kategoride sınıflandırılmamalı diye düşünüyorum. ikinci el bir bk5 or bulabilirseniz çok daha iyi olur benim fikrim. çünkü Türk enstrümanları için bol sample ve ritm desteğini s650 de bulabilir misiniz bilemiyorum. 1750 lira civarında ikinci el bir kaç aylık bk5-or bulabilirsiniz ki güzel bi seçim olacaktır. Yeni ritm demolarını dinlerseniz fazla söze gerek yok sanırım.

Moderatör tarafında düzenlendi:

s650 ile bk5 aynı kategoride sınıflandırılmamalı diye düşünüyorum. ikinci el bir bk5 or bulabilirseniz çok daha iyi olur benim fikrim. çünkü Türk enstrümanları için bol sample ve ritm desteğini s650 de bulabilir misiniz bilemiyorum. 1750 lira civarında ikinci el bir kaç aylık bk5-or bulabilirsiniz ki güzel bi seçim olacaktır. Yeni ritm demolarını dinlerseniz fazla söze gerek yok sanırım.
ayni kategoriye koymadim asla ama ben fransadayim ikinci el org cok cok az piyasada ben yeni basliyorum org a evde ogrenmek amacli suan yoksa calmayi bilsem en kral aleti alirim o konuda sikinti olmaz s650 suan 600 euro,bk-5 or 1000 euro sifir arada baya fark var acemi org a baslayan biri icin bu fark degeceni sanmiyorum.

Bk-5 or a 26 nisanda kavuştum izmir zuhal müzikten 0 olarak aldım sesler mükemmel ritimler hala sonradan düzenlenen ritimler ve performans sesler harika takınusb yi kimin umurunda cihazın hafızası damper pedal desteğiyle piyanolar mükemmel tını veriyor herkese tavsiye ederim

Hayırlı Olsun Allah Utandırmasın Kardeşim.