• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

türkiye için yeni bir org tasarlanıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: türkiye için yeni bir org tasarlanıyor...

bence bu org yada klvayeyle ugraşmayı bırakmaları lazım bence bir yazılım geliştirilip yada daha ufak bir cihaz geliştirilip midi kılavye ile o cihazın çalışması lazım yada pc usb porta takılan ufak bir cihazla bu işin daha iyi yapılması lazım bune yaa yok yamaha çıktı yok roland çık yok efendim korgun şu modeli çıktı millette ne alacagını şaşırdı dedigim gibi yapacaklar küçücük bir artık nasıl olursa usb şeklinde takıcan bilgisayara baglıyacan midi kılavyeni istedigin sesleri kolay bir şekilde kullanacaksın haa şunuda söyleyim bu benim bahsettigim olay fazla deyil birkaç sene içinde elbette birileri yapıcaktır bundan eminim bizim türkiyede yokki iyibir muhendis felan bi el atsalar kralını yaparlar ulan elin gavurunun klavyeleriyle ugraşıp duruyoruz çogu batı sesi ne işim olur benim batı sesiyle

Bu konu tekrar gosterdiki teori uretmede ustumuze yok,zaten acilan konuya bakarsaniz aslinda cok iyi anlarsiniz.Trye gore org yapilacakmista adi gizliymiste falan falan,abi gecin bunlari artik daha millet elindeki aletleri kullanmasini bilmiyor,kullanmasini bilmedikleri gibide kullanmaya calisanlari elestiriyor yetmiyor yapilanlarida begenmiyorlar,ondan sonrada soyle olsun boyle olsun diyede istekde bulunuluyo.Zamaniniza yazik beyler,once elinideki aletlerin degerini bilin,hakkini verin ondan sonra teorilere zaman ayirirsiniz.
Son olarak aleti tasarlayanlar Turkiyede kimlerden fikir alacagini cok iyi bilir.CUNEYT ERTAC,BATUHAN DOVUNCU,CAN BASAR,AYHAN TOPCU ve diger hocalar duruken bu arkadasa danismislar sen bizim adimizada bir kamuoyu yoklamasi demisler,cok inandirici...

ne o kıskandın mı... istersen sana yolluyayım adamı sen fikir ver onlara... şimdi ben salı günü istanbul a başka bir iş için gidiyorum org için fikir vermek için değil... ve benim gittiğim yerde 250 kişi olacak ve o toplantıya davet edilen tek orgçu benim... orglar benim umrumda değil ordaki yetkili kişi bana bir kaç bir şey soracak adam bana bilir kişi olduğum için değil bi r orgçu olduğum için soracak... yukarıda yazdığım yazıları iyi oku ondan sonra cevap ver...

bu yukarda saydığın ustalar kadar müziği sanatı iyi bilirim ben belki onlardan daha da fazlasını bilirim ama hiçbiri kadar iyi müzisyen değilim bunuda iddia etmiyorum...

bu ülkede bir org üretileceği zaman sadece onlaramı sormalılar başka adam yok mu... bu zamana kadar kimsenin kalbini kırmadım kötü birşey demedim ben sadece bir kaç soru yanıtlayacağım orada yahu korkmayın kimse bana sorupta org yapmayacak ben size fikrinizi soruyorum...

YOKSA BİR FİRMA BANA ORG TASARLAMA TEKLİFİ SUNDU DERİM HAVAMI BASARIM DÖTÜMÜDE KALDIRIRIM... ben kendimin ne olduğunu çok iyi biliyorum 63 kiloyum ama bazı şeylerimi tartacak terazi daha henüz icad edilmedi o kadar

- 37 ekran TV büyüklüğünde dokunmatik ekran
- 128GB DDR3 RAM
- Batı ritimleri sesleri olmayacak yer kaplamayacak
- 200 adet çiftetelli, 300 adet 2/4 ve 180 adet 9/8 ritimi olacak. Ayrıca her ay UPDATE'ler ile 250'şer ritim yayımlanacak.
- Her ritimde 16 varyasyon 32 atak 8 intro ve 64 ONE TOUCH ses datası olacak.
- Cihazın üstüne kısayol tuşu olarak "ELEKTRO" "ZURNA" "EDI ZURNA" ve "KLARNET" tuşları konacak.

Bende ekleyim :) ;

-Cihazın yanında bi eleman verecekler orgu alan kişinin özel istekleri doğrultusunda ritm, intro yazabilecek
-Katlanıp gömlek cebine sığabilecek
-Repertuarda olmayan parçaların altyapılarını anında indirebilmek için internete bağlanabilecek
-Üzerinde dahili mikrofon ünitesi olacak
-"Kesikçayır" ın en az 150 adet değişik varyasyonu olacak

:D

Şaka bir yana arkadaşlar cihazlarımıza istediğimiz özellikler say say bitmez bu cihazlara hayat veren birazda bizim ona kattıklarımız sadece cihaza güvenmeyelim bizde müzikal anlamda kendimizi geliştirmeye çalışalım...

Bende ekleyim :) ;

-Cihazın yanında bi eleman verecekler orgu alan kişinin özel istekleri doğrultusunda ritm, intro yazabilecek
-Katlanıp gömlek cebine sığabilecek
-Repertuarda olmayan parçaların altyapılarını anında indirebilmek için internete bağlanabilecek
-Üzerinde dahili mikrofon ünitesi olacak
-"Kesikçayır" ın en az 150 adet değişik varyasyonu olacak

:D

Şaka bir yana arkadaşlar cihazlarımıza istediğimiz özellikler say say bitmez bu cihazlara hayat veren birazda bizim ona kattıklarımız sadece cihaza güvenmeyelim bizde müzikal anlamda kendimizi geliştirmeye çalışalım...

ha yaşşa yav valla kötü cihaz mı kaldı yahu hepsi birbirinden güzel aletler herşeyi sunuyorlar sanki yapılan müzilklerde polifoni tavan yapmışta aletler yetmiyor... istediğimiz ucuz olsun sağlam olsun güncel sound lsun pratik olsun bu kadar

güzel bişey yapsınlar tabi

Arkadaşlar konuyu takip ediyorum bazen ölçüyü kaçırdığınız zamanlar oluyor birbirimize hitap şekillerimize dikkat etmekte fayda var bence..Ayrıca Emir Ercan AYAR kardeşim bu sitede takılan üyelerimizin yaptığı müziğin kalitesi seni tatmin etmiyorsa gidebilirsin kimseyi zorla tutmuyoruz!!Sitemizin tüm üyeleri senin gibi müzik kompedanı! olmak zorunda değil burada herkese hizmet vermeye çalışıyoruz her kesimden, her yöreden..Buraya üye kabul ederken bir demo yap bakalım müzik kaliten sitemize üye olmaya yeterli mi?! diye soramıyoruz gerekli de değil zaten sora sora, deneye deneye öğrenecekler ve öğreniyorlar..Ayrıca senin gibi iyi müzik yapan biri mütevazi olmalıdır insanlara tepeden bakmamalıdır bence..Sen insanların müzikal bilgisini yeni çıkacak (ki çıkıp çıkmayacağı da belli değil) bi alete yaptıkları yorum ve istekleriyle değerlendirirsen yanılırsın..Herhangi bi klavyeci üyemiz vst ile vsti 'yi birbirinden ayıramayabilir ama adamı çalarken dinlersin orgun tuşlarına basmaya cesaret edemezsin yanında..Sapla samanı ayıralım yani
Son olarak bu konuyu kapatmıyorum ilgi yoğun olduğu için tüm üyelerimiz birbirilerine saygılı olsunlar aksi takdirde gerekeni yaparız.
Saygılar

Moderatör tarafında düzenlendi:

bu olacak diye birşey yok ki sadece bir yoklama belkide yapmazlar... şimdi bu firma yetkilisi adını açıklarsa firmayı açıklarsa yarın öbür gün bu projeden vazgeçilirse ne olur... bu seferde hani ne oldu yapmadılar polimiği çıkar ortaya bekleyip göreceğiz... ayrıca kimse bana sen ortalığı yokla bakalım demedi ben bunu kendim yaptım daha öncede yapılmıştı böyle anket tarzı şeyler... ben fikir olsun belki bir kaç değişik tez ortaya atan çıkar diye düşündüm... az çok bir orgtan ne beklediğimizi hepimiz biliyoruz... ben şimdi başlıklar halinde bir yazı yapacağım ve adama vereceğim o ne yapar ne yapmaz bilemem... zaten benim böyle bir proje içinde olmam mümkün değil teknik açıdan ben sadece eğer istenirse birkaç kişinin ismini verebilirim...

İyi, güzel de dünyanın hiçbir yerinde arz talep bu şekilde belirlenmez.Yahu bu firmaların bu işlerle uğraşan birimleri yok mu?
Bahsettiğin belli başlı firmalar ise ve Türkiye için bir org yapacaklar ve bu konudaki talebi senin raporun belirleyecekse, vay bu firmanın haline demek geliyor içimden...
Yanlış anlama, bunu seni küçümsediğimden, bunu yapamayacağını düşündüğümden v.s söylemiyorum. Lakin arz talep meselesi bu...
Konu Ar-Ge ise de durum benzer özellikler taşıyor.

Sanırım sen bizlere adamların seni bu konuya neden dahil ettiklerini iyi anlatamadın diye düşünüyorum.
Senin yeterliliklerini tartışmadığımıza göre bu tip şeyler yazarken daha açıklayıcı olmanı öneririm, yoksa bana göre "gizem adamı hallerinden" öteye gitmiyor iş...

Ch.

İyi, güzel de dünyanın hiçbir yerinde arz talep bu şekilde belirlenmez.Yahu bu firmaların bu işlerle uğraşan birimleri yok mu?
Bahsettiğin belli başlı firmalar ise ve Türkiye için bir org yapacaklar ve bu konudaki talebi senin raporun belirleyecekse, vay bu firmanın haline demek geliyor içimden...
Yanlış anlama, bunu seni küçümsediğimden, bunu yapamayacağını düşündüğümden v.s söylemiyorum. Lakin arz talep meselesi bu...
Konu Ar-Ge ise de durum benzer özellikler taşıyor.

Sanırım sen bizlere adamların seni bu konuya neden dahil ettiklerini iyi anlatamadın diye düşünüyorum.
Senin yeterliliklerini tartışmadığımıza göre bu tip şeyler yazarken daha açıklayıcı olmanı öneririm, yoksa bana göre "gizem adamı hallerinden" öteye gitmiyor iş...

Ch.

Yav dostum belli başlı klavyelerin ki bunlar üç dört firma, bu işleriyle uğraşan adamları,mühendisleri,müdürleri v.s. var..Bu olay muhtemelen medelli,yu-ma-tu,piranha hatta atiker bile olabilir :D çünkü bi çok ürünleri var araba tüpünden hariç, gibi bi firmanın işi olabilir diyorum ben..Zira büyük markaların büyük araştırmaları oluyor zaten korgun pa 500 Türkiyesi var yamahanın or700 ü a2000 i var ketronun sx3000 i var rolandın bk5 i var e bunlarda başarılı oldu veya olamadı o defter kapandı artık tekrar tekrar aynı üründen çıkartmayacağına göre yeni bomba Atiker G.A.Z 1 Turkish olabilir bence..

Neyse gelelim konu ile ilgili kendi düşünceme:)
Her ne kadar mesajında bir takım yanlış ifadeler kullanıp sevgili @İlker Hocamın haklı ikazını almışsa da işin teknik boyutunda Emir güzel şeyler belirtmiş.
Maalesef bu konuda son derece doyumsuz bir kitleyiz. Hiçbir şekilde cihazların sundukları ile tatmin olamıyoruz. Akor dahi basmayı bilmeyen bazı kimselerin zaman zaman set, ritm, edi zurna bilmem ne diye figanlarını anlayamıyorum gerçekten...Samba ritmi ile düğün çaldığımız zamanlar aklıma gelince de gülümsüyorum...
Ve gerçekten merak ettiğim bir konu var özellikle bu cihazlara vst entegre edilmesini arzu eden arkadaşlara soruyorum...Bu maliyetin bedelini ödemeye hazır mısınız peki?
Yada bu yazılımları üreten firmaların bu sesleri ne gibi maliyetlerle sample ettikleri konusunda bir fikriniz?
Malum biz bir klavyeye misalen 2000TL verip 5000 TL lik iş isteyen adamlarız.Fiyat-performans ilişkisini asla anlayamadık ki...Bu sadece klavyeler için geçerli değil, pekçok alanda böyle...
Bu olduğunda iş sadece başka bir vst yi klavyeye entegre etmekle bitmiyor ki, ya kullanım,patent hakları? Vst üretimi farklı bir mecra gerçekten.Bu cihazlara bilmem ne sitesinde H20 tarafından hacklenmiş bir paketi yükleyemeyeceğimize göre, nereye gider bu işin sonu bilinmez...
Steinberg, NI, Spectrasonics gibi firmalara niye edi zurna yok diye çemkirildiğini hayal edesim geldi birden ki akıllara zarar olurdu herhalde...:)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Steinberg, NI, Spectrasonics gibi firmalara niye edi zurna yok çemkirildiğini hayal edesim geldi birden ki akıllara zarar olurdu herhalde...:)

:D Hatta şöyle bir muhabbetin geçme olasılığı çok yüksek olurdu ;

"Adam 40 DVD lik set yapmış içine bir tane sağlam elektro koymamış" :D

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri