• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

türkiye için yeni bir org tasarlanıyor...

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: türkiye için yeni bir org tasarlanıyor...

Steinberg, Native İnstruments vs. firmaların isminin yanına elektro, edi zurna gibi enstrümanlar gelince gerçekten komik oluyor :) benide güldürdünüz.

Fakat hichiriki'nin veya koto'nun, edi zurna'dan, elektro bağlama'dan ne özelliği ve güzelliği var ki standart olarak her cihazın bankalarına giriyorlar, bunu kendimize sormamız lazım.

ne o kıskandın mı... istersen sana yolluyayım adamı sen fikir ver onlara... şimdi ben salı günü istanbul a başka bir iş için gidiyorum org için fikir vermek için değil... ve benim gittiğim yerde 250 kişi olacak ve o toplantıya davet edilen tek orgçu benim... orglar benim umrumda değil ordaki yetkili kişi bana bir kaç bir şey soracak adam bana bilir kişi olduğum için değil bi r orgçu olduğum için soracak... yukarıda yazdığım yazıları iyi oku ondan sonra cevap ver...

bu yukarda saydığın ustalar kadar müziği sanatı iyi bilirim ben belki onlardan daha da fazlasını bilirim ama hiçbiri kadar iyi müzisyen değilim bunuda iddia etmiyorum...

bu ülkede bir org üretileceği zaman sadece onlaramı sormalılar başka adam yok mu... bu zamana kadar kimsenin kalbini kırmadım kötü birşey demedim ben sadece bir kaç soru yanıtlayacağım orada yahu korkmayın kimse bana sorupta org yapmayacak ben size fikrinizi soruyorum...

YOKSA BİR FİRMA BANA ORG TASARLAMA TEKLİFİ SUNDU DERİM HAVAMI BASARIM DÖTÜMÜDE KALDIRIRIM... ben kendimin ne olduğunu çok iyi biliyorum 63 kiloyum ama bazı şeylerimi tartacak terazi daha henüz icad edilmedi o kadar

Sorma birader o kadar kiskandimki,gece gunduz dusunuyorum niye beni degilde seni sectiler diye?......elsetirilere gelemiyorsan elestirmiyeceksin.Bahadir hoca sana gerekli olan cevaplari vermis zaten,daha fazla lastik gibi cekmeye gerek yok.

Fakat hichiriki'nin veya koto'nun, edi zurna'dan, elektro bağlama'dan ne özelliği ve güzelliği var ki standart olarak her cihazın bankalarına giriyorlar, bunu kendimize sormamız lazım.

Bu dediğiniz enstrumanlar uzakdoğuya has enstrumanlar, ehh bilirsiniz uzakdoğu insanı mülayim insan sesleri çıkmıyor yaklaşık 40 yıldır sesler aynı şekilde hiç değişiklik olmadan orglarda ve ses bankalarında yer alıyor :D

İşin şakası bir yana çok haklısınız... Bu da sorgulanmalı ...

bende ilker abiye katılıyorum bu konu da.bu site de 7 den 70 e insan var ve kimisi bu işleri bilen tecrübeli kimisi de öğrenen ve bu tecrübelerden yararlanma fırsatı bulan kişilerdir.mesela ben bu siteden birçok şey öğrendim benim gibi birçok kişi de böyle sorup öğrenmekte devam etmektedir.yardımlarınıda esirgemeyen abilerime tesekkürlerimi sunarım ve tartışmanın saygı çercevesinde olmasını dilerim.bu arada benimde bir tahminim var youtube gezerken gördüm fame diye bi marka var fame g2000 yazın cıkıyor neden olmasın nacizane bir tahmin benimki de herkese saygılar.

fame g2000 bu orgu medeli yapıyor

Polifonisi 197 olsun.Ayrıca efektler içinde sağlam bir "compressor" efekti bulunsun.

ketron55 ; medeliye ait oldugunu bilmiyordum o zaman medeli den benzeri birsey çıkabilir abi :)

bluetooth olsun

klavyede bulunmasını istediğim şeyler
1-drums kit dizme editleme vs gibi özellikler(örneğin elimizde davul örnekleri var harmanlayarak kit oluşturmak iyi olur)
2-sample ses dizimi ve editleme
3-polifoni iyileştirilmeli
4-ram sorunu kullanıcıya açık ve kısıtlı olmamalı
5-hdd ve video out,mikrofon özelliği
6-ekran dokunmatik olmamalı
7-tuşlar ve butonlar yumuşak lastik ve dayanıklı olmalı
8-en önemlisi aletin içerisinde tüm ses dosyalarını destekleyen ve birbirine dönüşüm sağlayan modül olmalı
9-kasa ağır oturaklı pıchbender sağ-sol komaları üzerinde verilmeli
10-alet efeck yönünden sorunsuz derecede bankalarla donatılmalı
11-gerek davullar gerekse sampleler olsun tonlama akortlama imkanı verilmeli(davul çok sertken gevşetmek gibi)
12-aletin her türlü önü açık olacak programsal destek verilecek
çok şeymi istedim yaw :)

yani aletin önüne oturduğun zaman buda yokmuş demiyeceğin türden alet olmalı.

Moderatör tarafında düzenlendi:

bende söyliyim tamamen dokunmatik bir ekran olmalı sadece klavye ve pitchbend plasitik olmalı gerş kalanı dümdüz bir ekran komple swiç felan yok komple ekran anlatabildimmi bilim kurgu filmleri gibi sonra bu klavyeye arranger modu synty modu gibi bütün klavye türlerininin modları olsun istediğimizi seçince ekran o org şeklinde görüntü versin ve o özellikleri kullansın mesele bugun canım audya 5 çalmak istedi audya 5 moduna geç diyorum o komple ekrandan olusan klavye tamaman audya 5 swiçleri ekranı dokunmatik panel ekranda yerlessin :) nasıl fikir ama mesela canın pa3x istedi 3x moduna tıkla hooop al sana karşında 3x :) :) :) tabi 8 hız içinde 8 çekirdek işlemci 4.0 ghz 64 gb sample ram 10 tb ssd disk kablosus veri bağlantıları wireless internetten firmware destek güncelleme 4 gb 256 bir ekran kartı gözlüksüz 3d panel :) fiyat 50000 euro :):):):):)

Moderatör tarafında düzenlendi:
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Geri