• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha or700 v2 mi Korg Pa80 mi Korg Pa500tr mi?

• Konbuyu başlatan Emre07
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 48
  • Görülen : 20K
Cevap: Yamaha or700 v2 mi Korg Pa80 mi Korg Pa500tr mi?

Pa80 elemek en mantıklısı görünüyor. Saydığımız cihazların içinde bir tek pa80'i deneme şansım oldu. Keşke diğerlerini de deneme fırsatım olsaydı da ona göre değerlendirebilseydim. Şu an için daha ağır basan yamaha OR700 V2 Plus ve Roland BK-5

Birde Roland'ın görüntüsü insanı doyurmuyor yakından görme şansım olmadı ama internetten incelediğim kadarıyla öyle dolu dolu durmuyo oyuncak org hissi uyandırıyo bende. Yamaha'nın da pitch band arızası çok verdiği söylenmiş öyle bir sıkıntısı var mı ki?

Bence de tuş kalitesi onemli, parmaklariniz degiyo, hissediyorsunuz sonucta...bk5 kibar gorunumlu ama ozellik olarak gorunumunden cok buyuk bir alet...zevke gore dante de iyi..

Dante tr yi tavsiye ederim pa 800 den geçmiş biri olarak.

Or700v2+, bk5, pa80, pa500 tr,dante tr. Bunların hepsini kullandım. Şunu hemen belirteyim; hepside belirli noktalarda öne çıkar ve hiçbiride ev için yetersiz veya kötü değil. Ben bunların arasında en çok pa80 de mutlu oldum fakat; iyi bir taban set bulup, ritim ilaveleri, edit vs. İşlemlerle zevkine göre şekillendirmen gerekir. Ayrıca temizini ve hd modelinini bulman gerekir. Bunları yaparım dersen bana göre pa80 hepsini cebinden çıkartır. Ama benim sana tavsiyem or700v2 plus modelidir bunların arasında.
Bu cihazların artılarını eksilerini yaz dersen tek tek yazarım ve daha öncede yazdım.

Son olarak herkes yardımcı olmaya çalışıyor ama herkes zevkine ve önceliklerine göre yorum yapar ve buradan alacağın cevaplarla kafan iyice karışır emin ol. İmkânın varsa git geniş yelpazeye sahip bir mağazaya hepsini dinle, incele, karar ver.

Or700v2+, bk5, pa80, pa500 tr,dante tr. Bunların hepsini kullandım. Şunu hemen belirteyim; hepside belirli noktalarda öne çıkar ve hiçbiride ev için yetersiz veya kötü değil. Ben bunların arasında en çok pa80 de mutlu oldum fakat; iyi bir taban set bulup, ritim ilaveleri, edit vs. İşlemlerle zevkine göre şekillendirmen gerekir. Ayrıca temizini ve hd modelinini bulman gerekir. Bunları yaparım dersen bana göre pa80 hepsini cebinden çıkartır. Ama benim sana tavsiyem or700v2 plus modelidir bunların arasında.
Bu cihazların artılarını eksilerini yaz dersen tek tek yazarım ve daha öncede yazdım.

Son olarak herkes yardımcı olmaya çalışıyor ama herkes zevkine ve önceliklerine göre yorum yapar ve buradan alacağın cevaplarla kafan iyice karışır emin ol. İmkânın varsa git geniş yelpazeye sahip bir mağazaya hepsini dinle, incele, karar ver.

Mağazaya gittiğim zaman onlarda haklı olarak kendi işlerini yapmaya çalışıyorlar tabi ellerinden hangi orgun önce satılması gerekiyorsa ona yönlendiriyor ve aklım tam karışıyor.
Sizin gibi bilgisi olan ve bu saydığımız orgların hepsini kullanmış birisinden artılarını eksilerini öğrenmeyi çok isterim.

Pa300'ü bu bahsettiğimiz orglarla kıyaslarsak yorumunuz ne olur?

@VolkanB dönmediniz geri

Arkadaşlar farklı yorumları olan varsa paylaşırlarsa sevinirim