• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Yamaha or700 v2 mi Korg Pa80 mi Korg Pa500tr mi?

• Konbuyu başlatan Emre07
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar : 48
  • Görülen : 20K
Cevap: Yamaha or700 v2 mi Korg Pa80 mi Korg Pa500tr mi?

or 700 v2 işlemen daha kolay olur
pa 80 seslerı daha vurgulu .. yamaha korgun yanında bıraz pısık kalıyor ritmde ama ben olsam or 700 v2 yı dedıklerının arasında tereddutsuz secerdım
en azından işleme bakımından dıskete muhtac degılsın

Nasipse yarın gidip almayı düşünüyorum. Bunların içinde Or700 v2+ önermişsiniz. Pa300 or700 arasında tercih hangisi olmalı

Pa500Tr ev kullanımı için iyi ama ben düğüne gidicem derseniz almayın soundları aşırı iyi değil.Pa300 çocuk oyuncağı gibi bana kalırsa pa80 de bulaşmayın çok eski org disket , kart , genelde switch ve pitchbend arızası olur rolandbk pratik bi org değil biraz sıkıntılı bence medeli dante yada yamaha or700 v2 düşün

Arkadaşlar yardımlarını esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Bugün orgumu aldım hayırlısıyla. Korg Pa300'ü karar verdim. Konuda ismi bile geçmiyordu bütçemi aştığı için ama kararttım gözü artık :)

yamaha a2000 mı korg a600 qt mı ronalt g600 mu lütfen yardın ikisinden birini alicam

Re: Cevap: Yamaha or700 v2 mi Korg Pa80 mi Korg Pa500tr mi?

yamaha a2000 mı korg a600 qt mı ronalt g600 mu lütfen yardın ikisinden birini alicam

A2000 ve pa600 3500tl, roland g600 500 tl. Sizce mantıklımı bu karşılaştırma? A2000 ve pa600'ü soruyorsanız benim genel tavsiyem pa600 olur. Kullanım amacına göre a2000 de tercih edilir ama bu paralara çıkmışken en mantıklısı pa800 almak olur.

arkadaşım bende evde org kullanan biriyim.Or 700 plus vardı sattım, 2sene oldu evde hobi olarak çalmayı özledim.A2000 almayı düşünüyorum,ritimleri or 700 ile aynı ve daha da geliştirmişler,ses olarak or 700'den çok daha iyi,yeni bir alet sayılır,yani or 700 alırsan keşke a2000 alsaymışım dersin,ayrıca waw dosyalarını okuyor diye biliyorom,yani mp3'e çevirebilirsin diye biliyorum,salim kardeş yıllarca emek verdi DEMORATİON 1,2,3,4,5,6,7 videoları var salimin dinlersen daha iyi anlarsın.Saund'çok güzel. Dante tr'de iyi,salimin yaptıkları ile ev için bence o'da ideal , videolarını incele.pa 500tr almıştım, 1 gün sonra gittim değiştirdim,pa 80 kullanan dostlarım var ucuz diye düşündüm ama çok eski elde kalabilir,bk 5 görüntüsü ve kullanımı amatörce gibi,hala menüsüne yuvarlak bir sviç var onunla ulaşıyorsun pratik gelmedi bana,Sonuçta amatörüm ancak kullenışlı olmalı bir alet,pa 600 arkadaştan alıp inceledim bence ritimleri çok sert ve kullanımı zor,özellikli ama pratik değil,Tabi kimse alınmasın herkesin yoğurt yiğişi farklıdır.EĞER 3500tl gibi fiyatlarına bakmıştım alabilirsen tabi de bulabilirsen Ümit besen'in trt'de kullandığı tyros 3'ü alabilirsin.Dinlediysen sesleri ve ritimleri ne kadar canlı ve hoş geliyor kulağa,Çok uzattım ne alırsan al mutlu ve huzurlu şekilde kullanmanı dilerim...

................................................

Moderatör tarafında düzenlendi:

arkadaslar ben sazcı arkdasım ıle bırlıkte calmak uzere bır org arıyorum kafamız cok karıstı ne alacagımızı bılemıyoruz bıze bır yadımcı olursanız ben amator deyılım yıllar once bır kac rolland tarzı org caldım bırkac dugune cıktım ama sımdı tekrar gerı donmek ıcın kolları sıvadım bıze yardımcı olursanız sevınırım butcemız 1500 cıvarı aklımızda olan org korg pa 80 veya or 700 v2 tr ama hangısını alalım bılemedık sımdıden tesekurler.

Sitemizde v2 Plus var zaten talep ettiği de şu an sizin bütçem dediğiniz rakamdır. Saygılarımla,