• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

yanlis yere sorumu yolamisim neyse
arkadaslar ustalar bk-5 te efekt konusunda bir sorum olacak misal 1 .ses e yani upper1 diyelimki hall verdik upper ikiyede baska bir efekt istiyoruz ben denedim olmuyor upper 1 ne efekt verdiysek upper 2 de ayni efekten gidiyor aslinda upper larin efekleri ayri ayri olsa daha iyi olurdu bu konuyu belki roland yeni updata yaparsa sunabilir

veyada varda benimi bilmiyorum?

saygilarimla

Slm Hocam.1. ve 2. seslere hatta 3. dem sesine bile ayrı ayrı effect verilebiliyor.Sadece dikkat etmeniz gereken;

Örneğin effectler sayfasına geldiniz.Lower ve up2 tuşları kapalı ise up1 e verir.Up2 tuşuna bastığın anda up2 için seçilen sesin ayarları aktif hale gelir aynı şekilde lower tuşuna bastığınızdada dem sesi ayarları aktif hale gelir.Bir reverb,chorus,mfx vb.. effectleri o anki sayfadan hiç çıkmadan 3 ses içinde ayrı ayrı anında verebiliyorsunuz.ok

tesekür ederim ustam

tam olarak yani upper 1 e baska efekt uper 2 baska efekt vemek mümkün
ben denedigimde olmamisti yani upper 1 ne verdiysem uper 2 yede ayni efekt geliyordu lakin uper 2 deki efekti degistirmeye ayarladigimda bu seferde upper 1 deki efekt ,uper 2 deki efekte geciyordu
84 tane efekten hangisini upper 1 verdiysem upper 2 de onu otomatik aliyordu

arkadaşlar bende aldım 1 hafta kadar kullandım geri iade ettim sebebi ise kullanımı çok zor ve pratik bir alet değil ve çok küçük ekranıda keza kendiyle orantılı olarak çok küçük yazılar zor okunuyor her şey tekerlekten ayarlanıyor evet ses ve ritim saudları iyi ama benim gibi her gün sahne yapan arkadaşlara kesinlikle tavsiye etmem ev kullanıcıları için daha ideal

arkadaşlar bu bk5 te toplam kaç adet ritim mevcut acaba bende 46 gozukuyor doğrumudur

Gökhan kardeşim alet şu an yanımda deyil senin söylediğin sayı ancak bir gurup sayısı olabilir. Ritimler altı ana gurupta toplanmış halde sesler on ana gurupta toplanmış halde mesela türk ritimleri için altıncı gurup tuşuna basıyorsun ekrana sadece türk ritimleri geliyor diyelimki birinci gurupta disco ritimler var birinci tuşa basarsan sadece disco ritimler ekrana gelir. Bilmem anlatabildimmi? Nasıl alet hoşuna gittimi? GW8 i hemen satmıştın buna ne diyorsun?...

microfon bağlıuyorum ses gelmiyor hiç glboldan fln ayarmı yapılcak kurru ses gelemsı gerekmıyormuydu ?

microfone :) takan yokmu hıc ya boss cıhazı olmadan takamıyormuyuz hiç :)

arkadaşlar bk5 te pichbend i açma kapama şansımız varmı yani on off olarak şimdiden teşekkürler

arkadaşlar bk5 te pichbend i açma kapama şansımız varmı yani on off olarak şimdiden teşekkürler

Slm;

Evet var.Ancak her ses için ayrı ayrı on/off ve hassasiyet yapabilirsin.Menü>performans edit>View part edit sayfalarına gir.Yanılmıyorsam 8 yada 9. basamakta olması gerekiyor.Modülasyon içinde aynı işlemler geçerli.ok

teşekkürler