• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Cevap: Roland Bk-5 Soru - Cevab Kısmı

Aynen katip ustadım sana katılıyorum.Tüm destekleri için roland a çok teşekkürler.Memnuniyet bir yerde budur...

saygılar...

Merhaba.
MENU tuşuna basın ardından PREFORMANS EDİT seçeneğinin üzerine gelin ve ENTER tuşuyla içerisine girin burada KEY seçeneğini bulun ve tekrar ENTER tuşuna basın.MODE bölümünden neyi tranpoze etmek istiyorsanız seçin.Örneğin sadece sarkıyı transpoze edicekseniz MODE bölümü SONG yapıcaksınız.İyi günler İyi çalışmalar.

Çok teşekkür ediyorum...

1-BK-5 OR'da fade out özelliği var mı?

2-Ending tuşuna 2 defa basınca tempoyu yavaşlatarak bitiriyor ama 2 kez bastığımız için ending 2 kere çalıyor, 1 kere ending çalıp yavaşlatarak nasıl bitirebiliriz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

1-BK-5 OR'da fade out özelliği var mı?

2-Ending tuşuna 2 defa basınca tempoyu yavaşlatarak bitiriyor ama 2 kez bastığımız için ending 2 kere çalıyor, 1 kere ending çalıp yavaşlatarak nasıl bitirebiliriz?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

bir kere basarak biraz uzun basılı tutmayı denedinizmi?

ya arkadaslar bk-5 dugun veya porgram yapan varmı ? varsa biraz anlatsın performans nasıl eksık varmı ?

valla ben sahnede hergun kullanıyorum hiç zorlanmadım orgu alışınca kolaydır ilk başta zorlanırsın ama gerisi rahat her türlü düğün programa uygundur düşünürsen itibarata geçebiliriz

ben 2 düğündür çıkıyorum bu aletle pa 80 ve yamaha a 1000 tr de var bende... gayet güzel sesler birbirine karışmadan tek tek çıkıyor hiç bir ritmini ve sesini editlemeden kullanıyorum hele subbaslar ötüyor resmen... sesleri çok gerçekçi... temiz ve net ses almak mümkün aletle işlerimden dolayı fazla uğraşamıyorum... zamanla bir çok orgu yer bu bk-5 üzerinde çalışılması lazım... ritm ve ses editleri çoğaldığında yeni ritmler yazıldığında sınıfının bir numarası olur hatta diğerleriyle kafa kafaya yarışır... yalnız dikkat korg gibi her sistemde ötmez bu org gürültü aleti değil kafa şişirmez ona göre alacak olan arkadaşlara şimdilik bunları söyleyebilirim ikinci el pa 80 parasına roland kalitesi daha ne olsun...

benim sorum şu : performans bölümüne kaydettiğimiz ritimleri değişirken varyasyonlarıda değişiyor . Mesela 2-4 1. Varyasyonda çalarken 3-4 lük başka bir ritme geçtiğimde kafadına göre varyasyonda açıyor. Sorumun özü ritim değişse bile varyasyonun ben değişmeden değişmesini istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.. Saygılar..ğ

slm hocam;

MENÜ>GLLOBAL>PERFORMANS EDİT sayfasında ritim ve varyasyon kısımları on olacak daha sonra save global yapıp dene değişmeyecektir.ok