• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW8 Hakkında Görüşlerim(Zuhal Müzik'teki GW8 İncelememiz)

Merhaba arkadaslar gw-8 siparis vermek icin org magzasina gittim ki adamlar bana L(latin) ve E(europe) versyonu diye iki cesit gw8 oldugunu belirttiler.
Magzada gw8 olmadigi icin aradaki farki goremedim.Size sorum acaba bu modellerin hangisini almaliyim?Turk muzigi icin hangisi daha uygundur ve de nede%?
Cevap verecek arkadaslara simdiden tesekur ederim.

gw8 europe türk müzigine uygundur
word ses bankasındaki 227 sesten yakladık 100 adet se türk -arap sesleridir

ayrıca drum kit olarak 15 e yakın türk arap ve yunan kitleri vardır

her versiyonun word bankası kendi müzik türüne uygun ses ve kitlerle doldurulmustur
gw 8 de 1500 adete yakın ses bulunmaktadır

arkadaslar orgu bugun ismarladim 1-2 gunde gelecekmis te,zuhal muzigin sitesindeki setin linklerinde sorun var.Acaba baska baglatilari bilen varmi?
Simdiden tesekurler

valla bende hevesliyim bu gw-8 e elimde bi pa800 var 2. klavye olarakta kulağa hiç kötü gelmiyor....

arkadaslar orgu aldim dakka bir gol bir bi sorun oldu.Ritim calarken herhangi bir ritim dugmesine basinca a banktaki ilk ritimi calmaa basliyor.Yane istemeden ritim degisiyor.
Mesela ben userden bayon ritim seciyorum.sonradan world dugmesine bastigimda worldaki ilk ritim otomatik olarak secilip caliyor.Lock u ayarladim ve actim gene aynisi oluyor.Yaf ben mesla sadece ritim listesine bakmak icin user bastigimda otomatik olarak ilk ritimi seciyor
Bunu engellemek icin bir yontem varmi?

arkadaslar orgu aldim dakka bir gol bir bi sorun oldu.Ritim calarken herhangi bir ritim dugmesine basinca a banktaki ilk ritimi calmaa basliyor.Yane istemeden ritim degisiyor.
Mesela ben userden bayon ritim seciyorum.sonradan world dugmesine bastigimda worldaki ilk ritim otomatik olarak secilip caliyor.Lock u ayarladim ve actim gene aynisi oluyor.Yaf ben mesla sadece ritim listesine bakmak icin user bastigimda otomatik olarak ilk ritimi seciyor
Bunu engellemek icin bir yontem varmi?

dostum tüm yazılanları okuduysan ben gw8 için senin bu anlattığın ve benzer eksi özelliklerini yazmıştım. bu durumu engellemenin bir yolu malesef yok ritim bankasına bastığın an o bankadaki ilk ritim hemen açılır ve afallarsın. eğer ritimleri görmek istiyorsan tek yapacağın şey şudur;

curser tuşu ile o an çaldığın ritim üzeine gel ve enter a bas, ekranda ritim listesi çıkacaktır. curser tuşu ile istediğin ritimin üzerine gel ve tekrar enter a bas ve istediğin ritim çalmaya başlasın. ama tempo kilitleme gibi bir şansın yok bunu unutma ok. kolay gelsin ve yeni klavyen hayırlı olsun...

dostum tüm yazılanları okuduysan ben gw8 için senin bu anlattığın ve benzer eksi özelliklerini yazmıştım. bu durumu engellemenin bir yolu malesef yok ritim bankasına bastığın an o bankadaki ilk ritim hemen açılır ve afallarsın. eğer ritimleri görmek istiyorsan tek yapacağın şey şudur;

curser tuşu ile o an çaldığın ritim üzeine gel ve enter a bas, ekranda ritim listesi çıkacaktır. curser tuşu ile istediğin ritimin üzerine gel ve tekrar enter a bas ve istediğin ritim çalmaya başlasın. ama tempo kilitleme gibi bir şansın yok bunu unutma ok. kolay gelsin ve yeni klavyen hayırlı olsun...
OK tamam tesekurler .bu org icin vahde ritim bulamadim acaba hengi setlerde bulabilirim?
Ayrica yeni ritimler yukledigimiz zaman user deki ritimlerin uzerine mi yukluiyor yoksa onlara ilavetten mi yukleniyor?

Paylasim icin Ustat Tesekkurler

Cevap: Roland GW8 Hakkında Görüşlerim(Zuhal Müzik'teki GW8 İncelememiz)

arkadaslar bu org harbiden yaramaz yafff.Pratiklik adina hic bir sey yok.Ne evde ne sahnede kullanilabilir.Bir tek midi klaye olarak kullanilir.Ikinci org olarak hic kullanilamaz.Simdi bazi arkadaslar diyecek ki ne verdin ne bekliyodun.Yaff ben 700 euro icin sadece roland kalitesi bekliyordum ama o da yok.Alacak arkadaslara simdilik bu orga para yatirmamalarini tavsiye edebilirim.Ileride bi isletim sistemi cikar menulerde degisiklik yaparlarsa belki alina bilir.Ama bu sekilde kullanilabilirligi sifir olan(kullananlar bilir) Bir alet benim gozumde 300 euro bile etmez.699 a aldim 550 ye birakiyom 15 gunluk garatili isteyen varsa seve seve satabilirim.not:amac iyi olan seyleri karalamak deyil,arkadaslarin bilgilendirilmesi dir.Benim orgu inceleme gibi bir sansim olmadi.Alip menulerini kurcaladiktan sonra bui kaniya vardim.bu org tasidigi ismi kesinlikle hak etmiyordur(workstation olabilmesi icin daha cok firin ekmek yemesi lazim,bu org olsa olsa playstation olur)