• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Roland GW8 Hakkında Görüşlerim(Zuhal Müzik'teki GW8 İncelememiz)

Cevap: Roland GW8 Hakkında Görüşlerim(Zuhal Müzik'teki GW8 İncelememiz)

Gw 8 i ne kadar zamandır kullanıyorsunuz.
Daha açıklayıcı bilgiler yazarmısınız,
Kalite yok derken neyi kastettiniz?
Sesler ve ritimler nasıl?

Teşekkürler.

arkadaslar bu org harbiden yaramaz yafff.Pratiklik adina hic bir sey yok.Ne evde ne sahnede kullanilabilir.Bir tek midi klaye olarak kullanilir.Ikinci org olarak hic kullanilamaz.Simdi bazi arkadaslar diyecek ki ne verdin ne bekliyodun.Yaff ben 700 euro icin sadece roland kalitesi bekliyordum ama o da yok.Alacak arkadaslara simdilik bu orga para yatirmamalarini tavsiye edebilirim.Ileride bi isletim sistemi cikar menulerde degisiklik yaparlarsa belki alina bilir.Ama bu sekilde kullanilabilirligi sifir olan(kullananlar bilir) Bir alet benim gozumde 300 euro bile etmez.699 a aldim 550 ye birakiyom 15 gunluk garatili isteyen varsa seve seve satabilirim.not:amac iyi olan seyleri karalamak deyil,arkadaslarin bilgilendirilmesi dir.Benim orgu inceleme gibi bir sansim olmadi.Alip menulerini kurcaladiktan sonra bui kaniya vardim.bu org tasidigi ismi kesinlikle hak etmiyordur(workstation olabilmesi icin daha cok firin ekmek yemesi lazim,bu org olsa olsa playstation olur)

Hayret demek ki biz yanlış orgu incelemişiz...!
Pratik olmadığı, hafif olduğu ve buna rağmen ritm ve ses yönünden doğru ellerde olduğunda iyi şeyler ortaya çıkabileceğini yazdık.
bu "doğru eller" in siz olmadığınız aşikarda, bu sözler çok iddialı değil mi?:)

Hayret demek ki biz yanlış orgu incelemişiz...!
Pratik olmadığı, hafif olduğu ve buna rağmen ritm ve ses yönünden doğru ellerde olduğunda iyi şeyler ortaya çıkabileceğini yazdık.
bu "doğru eller" in siz olmadığınız aşikarda, bu sözler çok iddialı değil mi?:)
Birak milleti kafasini bos seylerler doldurmaya.Kimin dogru kimin yallis el oldugu tartismasina 14 yasindaki cocuklar girer.Bunu sen yada ben bilemem.Bu tartismaya girecek deyilim.Gercek olan bir sey var oda kesanli ve omer arkadaslarimin bu orga hadinnden fazla efort sarf edip adam etmeye calismalaridir.Taktir ve tesekur ediyorum.
Orgun saundu konusunda daha henuz bir sey solemedim.Ama merak etme oda istah aciciya benzemiyor
Orgu son bir haftadir sabahtan aksama kadar inceliyorum.ole kafadan da deyil,
kitabini tek tek sayfalarini okuyarak.Bazi sorular sordum buradaki arkadaslar ,
neden sordugumu soliyim.Icindeki bir takim hata ve eksikleri roland gibi bir markada olmayacagini dusunerek kendimin yanildigimi sandim ama malesef.
Orgda hadinden fazla hata var.Orgun sesleri drumlari bile eski serilerden alinim uzerine birkac fantom serisi seslerler suleyip piyasaya sunmuslar alin size workstation.(benim icin playstation=oyuncak).Anlamadigim sey ben orgun seslerinden hic konusmamisken beni bu ozeliklerden dolayi elestiriyosun ya ona cok guluyorum.Sen simdi orgu sevdin begendin diye bende begenecem diye bir kaide de yok.Sen nasil begenip ovuyorsan,bende bana gore eksi yonlerini yazdim.Ne kadar cok alinmissin.Tuhhh napcaz simdi.sen bence biraz da korg-yamaha incele ne dedigimi anlarsin.Orgun hatalarini zaten arkadaslar zamanla bu topic te yazmislar.Ama bir istek uzerine tekar yazabilirim.Ha zamanla bir yazilim atarlar org yola gelir.Bakariz o zamanda overim merak etmesen.Rolandin hic bir serisinde bu kadar kullanissiz yazilimlar menuler yok
Yalan mi?
Elestirlerim seni yada sizleri uzduysen ozur dilerim ama kusu bakma dogru ya dogru.Bu benim dusuncelerim kimseyi baglamaz.Baglamaz da bir bakin satis sitelerine org coktan listelere girdi.Ee simdi bunlarida ben mi atiyorum?Ole ya elestirildigim icin yalnis el oldum^^.neyse sen beni guldurdun allah da seni guldurur insallah.
hade kal saglicakla(elestirin icin saol ama bir zahmet nerelerden yalnis bir sey yazdigimimi nedeni ile bi yazi verde hatamin nerde oldugun goreyim)Yazdiklarimda yanlis varsa ozur dilemesini de bilirim.

Gw 8 i ne kadar zamandır kullanıyorsunuz.
Daha açıklayıcı bilgiler yazarmısınız,
Kalite yok derken neyi kastettiniz?
Sesler ve ritimler nasıl?

Teşekkürler.

Orgu bir haftadan beri aldim ve hic durmandan gunde 5-6 saat iceliyorum calmadan sadece orgu inceliyorum.Magzemem kalitesi asina bildigimiz roland kalitesi ustunu yok.Ama icindeki yazilimlar.Berbat ne ritimi sabitleye biliyon,orgda kesme dugmesi fill-in(attack dugmesi yok) turk sesler is yapar ama ole abartilacak deyil.bati sesleri mukemmel dbeam vs bilinen ozellikler.ama ritimlere seslere ulasmak cok guc ayrica da ritimleri ve sesleri istedigimiz gibi kayit edemiyoz.Hepsini bir dizine atip ole kayit emek gerekiyor.Org import usb yaptigimida bazi zaman error veriyor(sadece bende deyil)Orgda lower konusunda daha henuz bir kaniya varamadim arastiriyorum ama o konuda da endiselerim var.
Ritim ses konusunda sorun yok.Omer ve kesanli arkadalarimiz imdadimiza yetisiyor.
Simdi ben bunlari yazdim diye bir cok elestiri alacagim ama bunlar benim dusun celerim.Katilirlat yada katilmazlar bilemem ama katilmayan arkadaslarin katilmama nedelerini yazmalarini rica ediyorum.
Simdiden tesekurler

Birak milleti kafasini bos seylerler doldurmaya.Kimin dogru kimin yallis el oldugu tartismasina 14 yasindaki cocuklar girer.Bunu sen yada ben bilemem.Bu tartismaya girecek deyilim.Gercek olan bir sey var oda kesanli ve omer arkadaslarimin bu orga hadinnden fazla efort sarf edip adam etmeye calismalaridir.Taktir ve tesekur ediyorum.
Orgun saundu konusunda daha henuz bir sey solemedim.Ama merak etme oda istah aciciya benzemiyor
Orgu son bir haftadir sabahtan aksama kadar inceliyorum.ole kafadan da deyil,
kitabini tek tek sayfalarini okuyarak.Bazi sorular sordum buradaki arkadaslar ,
neden sordugumu soliyim.Icindeki bir takim hata ve eksikleri roland gibi bir markada olmayacagini dusunerek kendimin yanildigimi sandim ama malesef.
Orgda hadinden fazla hata var.Orgun sesleri drumlari bile eski serilerden alinim uzerine birkac fantom serisi seslerler suleyip piyasaya sunmuslar alin size workstation.(benim icin playstation=oyuncak).Anlamadigim sey ben orgun seslerinden hic konusmamisken beni bu ozeliklerden dolayi elestiriyosun ya ona cok guluyorum.Sen simdi orgu sevdin begendin diye bende begenecem diye bir kaide de yok.Sen nasil begenip ovuyorsan,bende bana gore eksi yonlerini yazdim.Ne kadar cok alinmissin.Tuhhh napcaz simdi.sen bence biraz da korg-yamaha incele ne dedigimi anlarsin.Orgun hatalarini zaten arkadaslar zamanla bu topic te yazmislar.Ama bir istek uzerine tekar yazabilirim.Ha zamanla bir yazilim atarlar org yola gelir.Bakariz o zamanda overim merak etmesen.Rolandin hic bir serisinde bu kadar kullanissiz yazilimlar menuler yok
Yalan mi?
Elestirlerim seni yada sizleri uzduysen ozur dilerim ama kusu bakma dogru ya dogru.Bu benim dusuncelerim kimseyi baglamaz.Baglamaz da bir bakin satis sitelerine org coktan listelere girdi.Ee simdi bunlarida ben mi atiyorum?Ole ya elestirildigim icin yalnis el oldum^^.neyse sen beni guldurdun allah da seni guldurur insallah.
hade kal saglicakla(elestirin icin saol ama bir zahmet nerelerden yalnis bir sey yazdigimimi nedeni ile bi yazi verde hatamin nerde oldugun goreyim)Yazdiklarimda yanlis varsa ozur dilemesini de bilirim.

Senin düşüncelerin ya da eleştirilerin tabii ki kimseyi bağlamaz.
mesele senin konuya saçma sapan bir giriş yaparak, cihazı bu kadar yerin dibine sokman...!
İlk yazdığım mesajı iyi oku,bazı eleştiriler yazmışım orada farkındaysan.ama damdan düşer gibi değil,nedenlerini açıklamaya çalışarak...bahsettiğin konuların hemen hepsini ben de eleştirmişim farkındaysan...
işte esas bunlar "milletin kafasını boş şeylerle doldurmak"
Doğru düzgün bir açıklama ve eleştiri yazın beraber tartışalım...ama mahalle kahvesindeki bir hitap tarzıyla, hele hele şu son yazdığın mesajdaki kabadayı üslupla, kusura bakma ama "yanlış eller" işte sen ve senin gibiler oluyor...!
Öyle tahmin ediyorum ki birazdan burada kendini anlatmaya başlayacaksın,"şöyle iyiyim böyle iyiyim" diye...bir yönetici olarak bu tarz eleştirleri yönelttiğim her üyeden aynı tepkiyi aldım çünkü...istediğin kadar iyi klavyeci ol, tamam mı arkadaşım,bunları kalkıp burada anlatmaya filan kalkma lütfen...

NOT:Bu arada ben bir Yamaha kullanıcısıyım,Roland'ın yada Zuhal Müziğin avukatı filan değilim...:cool:

Moderatör tarafında düzenlendi:

Senin düşüncelerin ya da eleştirilerin tabii ki kimseyi bağlamaz.
mesele senin konuya saçma sapan bir giriş yaparak, cihazı bu kadar yerin dibine sokman...!
İlk yazdığım mesajı iyi oku,bazı eleştiriler yazmışım orada farkındaysan.ama damdan düşer gibi değil,nedenlerini açıklamaya çalışarak...bahsettiğin konuların hemen hepsini ben de eleştirmişim farkındaysan...
işte esas bunlar "milletin kafasını boş şeylerle doldurmak"
Doğru düzgün bir açıklama ve eleştiri yazın beraber tartışalım...ama mahalle kahvesindeki bir hitap tarzıyla, hele hele şu son yazdığın mesajdaki kabadayı üslupla, kusura bakma ama "yanlış eller" işte sen ve senin gibiler oluyor...!
Öyle tahmin ediyorum ki birazdan burada kendini anlatmaya başlayacaksın,"şöyle iyiyim böyle iyiyim" diye...bir yönetici olarak bu tarz eleştirleri yönelttiğim her üyeden aynı tepkiyi aldım çünkü...istediğin kadar iyi klavyeci ol, tamam mı arkadaşım,bunları kalkıp burada anlatmaya filan kalkma lütfen...

NOT:Bu arada ben bir Yamaha kullanıcısıyım,Roland'ın yada Zuhal Müziğin avukatı filan değil
ooo bakiyorumda saldiri moduna girmissin.SImdi ben sana ne yaziyim?Sen sole ben simdi benim ne yaptigimi ne oldugumu anlatacak kadar kustah deyilim de sen onu istiyorsun.Bir arkadasin soledigi gibi soyleyeyim "ustasi deyilim hastasiyim."Bir yonetici olarak da bana beni tanimadan yanlis yada dogru elle" diye hitab etmen hangi kategoriye giriyor?Bak ben senin sahsina bir sey yaziyormuyum?Sahi yaff senin yassin kac?Solede ona gore cumlelerimi gerekstiginde daha basit kurayim(sen simdi bunu da hakaret olarak algilarsin)
Ilk asamada yaptigim elestiriden dolayi bana bu sekilde tepki vermeni anlayamiyorum.Sen ikin sonra topigide kilitler beni de banlarsin.Kabadayiliga gelince birak onu burdakiler karar versin.Cunku yine soluyorum kimsenin sahsina yada kurumlarin adlarina herhangibir asaliyici kufur yada kotu dusunclere ivme verecek bir sey solemedimki sen direk benim ve senin deyiminle(kabadayi uslubu) benim gibi sahislara hakaret vari elestiriler yapiyorsun.bu mu yoneticilik.sirala yanlis yazdiklarimi yanlisim varsa ozur dileyim.
Öyle tahmin ediyorum ki birazdan burada kendini anlatmaya başlayacaksın,"şöyle iyiyim böyle iyiyim" diye...bir yönetici olarak bu tarz eleştirleri yönelttiğim her üyeden aynı tepkiyi aldım
Bu satir beni cok guldurdu bu soruyu yoneltigin her uye hatali bir sen mi hatasissizn?Hic dusun muyon mu niye her uye ayni tepkiyi veriyor? Senin yonetici olarak bu sekilde uyelere yaklasman kabadayilik deyil mi?
Neyse sana yazdigim son cevap tartismayi uzatmaya gerek yok
Cok istiyorsan istedigin lafi da yazayim
"Kusura bakma abicim sen hakliydin ozur dilerim bir daha solemem"
Bolece bu konu benim icin kapanmistir.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Orgu bir haftadan beri aldim ve hic durmandan gunde 5-6 saat iceliyorum calmadan sadece orgu inceliyorum.Magzemem kalitesi asina bildigimiz roland kalitesi ustunu yok.Ama icindeki yazilimlar.Berbat ne ritimi sabitleye biliyon,orgda kesme dugmesi fill-in(attack dugmesi yok) turk sesler is yapar ama ole abartilacak deyil.bati sesleri mukemmel dbeam vs bilinen ozellikler.ama ritimlere seslere ulasmak cok guc ayrica da ritimleri ve sesleri istedigimiz gibi kayit edemiyoz.Hepsini bir dizine atip ole kayit emek gerekiyor.Org import usb yaptigimida bazi zaman error veriyor(sadece bende deyil)Orgda lower konusunda daha henuz bir kaniya varamadim arastiriyorum ama o konuda da endiselerim var.
Ritim ses konusunda sorun yok.Omer ve kesanli arkadalarimiz imdadimiza yetisiyor.
Simdi ben bunlari yazdim diye bir cok elestiri alacagim ama bunlar benim dusun celerim.Katilirlat yada katilmazlar bilemem ama katilmayan arkadaslarin katilmama nedelerini yazmalarini rica ediyorum.
Simdiden tesekurler

Anladığım kadarıyla sorununuz sadece yazılımsal ama bu yeni güncellemeler çıktıkça düzeltilebilir sanırım.Ama ilk mesajınızı okuyunca alet hakkında bayağı endişelenmiştim.
İncelemelerinizi bizlere aktardığınız için teşekkürler.

Anladığım kadarıyla sorununuz sadece yazılımsal ama bu yeni güncellemeler çıktıkça düzeltilebilir sanırım.Ama ilk mesajınızı okuyunca alet hakkında bayağı endişelenmiştim.
İncelemelerinizi bizlere aktardığınız için teşekkürler.
Evet Arkadasim zaten ilk mesajim da sadece bundan bags ediyorum.yazilimsal hatalandan dolayi alette zevk vereck pratiklik yok.Evde bile calsan ritim listesine bakmak icin bastigin dugme otomatik olarak ritim degistiriyorsa bu bence zevk deyil azap verir.Ayrica ritim ve sesleri secmek icin herhangi bir pratikli yok.tabii sen butun ses ve ritim sira numaralarini ezbeleyebiliyor san sorun yok.Solemek istedigimi tam olarak anlatmis oldun tesekurler

yaf ben zaten alete bir update gelirse duzelebilir diye yazdim ama bi de gelmeyecegini dusunun?Insallah gelir ne zaman gelir nasil gelir gorecez.Ama bu yazdiklarim benim su anki dusuncem ile de degismez diye bir sey yok.Ama inan ki org odanin bir kosesinde duruyor.
Elim gitmiyor.Gitar ve tuluma devam^^

Yazdıklarınızdan şu sonucu çıkardım.

Malzeme kalitesi roland klasiği çok iyi +
Pratik değil -
Türk sesleri iyi +-
Batı sesleri çok iyi +
Ritim değiştirmede ve sabitlemede sorun var -
fill-in (attack dugmesi ) yok -

Eklemek istediğiniz başka birşey varmı ?