• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or700TR v1 Meselesi ve Yeni Çalışma !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Or700TR v1 Meselesi ve Yeni Çalışma !

arkadaşlar birbirinizi kırmaya deyecek bi konu olmamış.bence bu olayı daha fazla büyütmeyin.

Konu polemiğe dönüşmesin diye dikkatli yazmaya çalışacağım,

emircanayar birşeyler yapman veya yapmaya çalışman çok normal ama anormal olan ve benim tuhafıma giden birzamanlar tozkondurmadıgın yamaha canbaşar vs. ye şimdi birdenbire cephe almış olman.merak ettim bu tepkini dogrusu. direkt olmasada dolaylı yoldan canbaşar ve yamaha çalışmalarına cephe almış durumdasın.

çalışmaları sürekli olarak takip eden ve sürekli olarak destekleyen birisiydim, ancak v2'de aradığımı bulamayınca ve bir arkadaşın masumane bir şekilde açtığı "or700tr v1 nostalji mi oldu?" konusunda çok garip tepkiler almam sonucu bu düşünceler oluştu beynimde. ben zaten kısmi şekilde kendi nevale ihtiyaçlarımı karşılayabiliyordum, gerek salim abiden gerek batuhan abiden ve gerek başkalarından aldığım desteklerle ritim & seslerimi geliştirip kullanıyordum ancak benim de eksik kaldığım noktalar var ve bunları da üreticilerden beklemek en doğal hakkım. kimseye karşı da cephe aldığım yok, dediğim gibi, verilen cevapların tavrı beni üzdü sadece

kardeşim bende v1 kullanıyorum ama adam v1 begenilmediği için aylarca ugraşmış yatırım yapmış para harcamış v2 yi gündeme getirmiş.peki v1 i v2 ye çeviren kaç kişi var 3-5 kişi.emnimki canbaşar ın emegini karşılamıyor bu miktar.sen tutmuşsun v2 yi çıkardın neden v1 e çalışma yapılmıyor diye.ya adam v2 çıkarmak için kafa patlatmış ritm yazdırmış yatırım yapmış neden v1 e ritm yazdırsın neden v1 e çalışma yaptırsın neticede bu adamında geçim kaynagı bu.

eğer her yapılan çip çalışmasında, bir öncekisine destek sona erecekse bu iş böyle yürümez, can başar'a her zaman saygım vardır. bir konu açıp deseydi ki, şu an v2 ile ilgileniyoruz, v1 için gönüllü olarak çalışma yapmak isteyen var mı diye ben seve seve yazıp & dönüştürüp yollardım

bırakın çocuk gibi intizar etmeyi tavır yapmayı.madem ritm yazabiliyorsun ve paylaşacaksın
yapta paylaş yok yaza yeni bi set yapacagım felan filan .ne yazı kardeşim ritm yazmayı biliyorsan ona buna sitem etmene gerek yok otur günde 2 ritm yaz 10 günde bitirirsin paylaşırsın herkeste sana teşekkür eder.yok yaz gelince ritm yazacagım yok kış gelince yazacagım.yapamayacagın seyleri yazma.ayrıca birzamanlar abi abi diye toz kondurmadıgın kişilere laf atıp durma

yüz yüze olsak bunu söyleyemezdin ! bu nasıl bir üslüp ! ben konuyu artistlik yapmak için açmadım. hem v1 kullanıcıları iyice ümitsizliğe gömülmesin, aletlerini satmasınlar diye haber vereyim dedim, hem de böyle böyle bir araya gelip ortak bir çalışma yapacağız, ayrıca destek bekliyoruz dedim hatta diğer mesajları okursan dj-ramon gibi birkaç arkadaş da çalışmalara destek olacağını söyledi, yani konu kısmen amacına ulaştı. sizin bunun üzerine söylemeniz gereken de bir şey yok. kimin neyi yapıp yapamayacağını set bitince göreceğiz

ama tavrın hoşuma gitmedi üzüldüm senin gibi birisini kaybettiğim için

kaybettin diye birşey yok batuhan abicim, herşey eskisi gibi devam edecek ancak yamaha türkiye ekibine olan güvenimi kaybettiğimi söylebilirim

konuya dışarıdan müdahale ediyorum kusura bakmayın ama anlamadığım birşey var Emir;
Yamaha Türkiye ekibine niye güvenini kaybettin onu anlayamadım?
or700v2 tamamen Can Başar'ın projesiydi ve çalışma ekibini O oluşturdu bildiğim kadarıyla.
İşte senin bahsettiğin ekip bu ekip ama bu kişiler V2 nin arkasında.Her ay v2 için güncelleme yapıyorlar,çalışmaya devam ediyorlar...
Zaten bu işle iştigal edenlerin sayısı kaç kişi ki?Onlar da son derece normal olarak V2 ile uğraşıyorlar...
V1 için böyle bir durum söz konusu değil.Bak Batuhan yazmış Setun diye...!
V1 nostalji mi oldu?
Cevap basit; evet!
v2 çıkartılmış iken,onca yatırım yapılmış iken neden v1 olsun kİ?Bu normal değil mi?

O zaman şu mantıkla hareket edelim; bu "yamaha Türkiye" neden a300tr ve a1000tr ye birşeyler yapmıyor ki?Onlarda Can Başar projesi değil mi?
Cevap basit,kendin verebilirsin sanırım...:)

Emir !
Yamaha Türkiye Ekibi diye birşey yoookkk!!!

Bu ekip hepimiziz !..

Konuşmalarını hiç anlamadım ama harbi çok gereksiz be koçum...

sana göre gereksizse gereksizdir be batuhan abi, ben gereksiz olarak görmüyorum.

dediğin doğru YAMAHA Türkiye ekibi biziz ama benim kastettiğim YAMAHA Türkiye ekibi, bu işi ciddi yürüten ve bu işi para karşılığı yapan profesyonel insanlar

ayrıca,

O zaman şu mantıkla hareket edelim; bu "yamaha Türkiye" neden a300tr ve a1000tr ye birşeyler yapmıyor ki?Onlarda Can Başar projesi değil mi?
Cevap basit,kendin verebilirsin sanırım...

buna açıklık getirdim, bir aletin nostalji olması için 2 yıl çok az değil mi ?

bu konu gereksiz yere uzuyor ve ortamı gereksiz yere germeye başladı.
sadece bir sözüm var:

beni şaşırtan ne oldu biliyormusunuz?
ben bu güne kadar ne a1000'e ne A300'e nede or700tr v1'e ritim desteği vermedim.
zaten vermiyorum buna vaktim de yok.sadece söz verdiğim için hepimizin tanıdığı
ustadlara her ay 10 adet ritim ve yapabildikleri kadar multipad veya reg sesler yaptırıyorum.bunu canla başla yapıyorlar ve bu türkiyede bir ilktir.
bu arkadaşımız yanlış kişiye çatıyor.aslında geriye dönüp yazılarını okuduğumda şunu gördüm:
kendisi v2 konusunda fiyatı açısından hüsrana uğramış.
beni üzen tarafı,
keşke arayıp gelseydi ve bir hal çaresine baksaydık.yapmadığım bir şey değil.

neyse bu konu kapansın ve gereksiz yere kalpler kırılmasın.
v2 modifikasyon ücreti yakında yeniden gözden geçirilecek bunu sizlerle paylaşacağım.

ayrıca or700 v1 nostalji olmadı sadece v2 oldu.

saygılarımla:
Can Başar

ben bu güne kadar ne a1000'e ne A300'e nede or700tr v1'e ritim desteği vermedim.

değerli hocam, ben de bundan bahsediyorum

a300'e ritim desteği verilmedi --> melih abi ve ben kendi yürüttüğümüz çalışmalarla aleti biryerlere getirmeye çalıştık, isteyen baksın, kimsenin isteğini geri çevirmedik, sonra ben piyasaki en güzel a1000 ritimlerini topladım ve set yaptım. niye yaptım ?

a1000'e ritim desteği verilmedi --> trakya yöresi için eksik ritimleri tamamladım, disketlere doldurup herkesin evine kadar götürdüm, aletle ilgili her türlü desteği de elimden geldiğince verdim niye verdim ?

or700'e de elimden geldiğince destek oldum, yine trakya yöresi için ritim/set hazırladım, paylaştım niye paylaştım ?

ben elimden geldiğince yardımcı olmaya çalıştım, içimde de müthiş bir enerji vardı ancak o açılan konuda verilen cevapları görünce düşüncem bu yönde değişti. "bu alete set yapılmaz artık v2 çıktı" cevabı yerine "gel kardeşim bir kaç arkadaşla bir araya gelip gönüllü çalışma yapar mısınız?" cevabı gelse canla başla çalışırdım. benim kimseye karşı bir zıtlığım yok, olsa zaten yaptıklarımı / yapacaklarımı paylaşmazdım, aynı şey melih abi için de geçerli.

umarım yanlış anlaşılmamışımdır, ayrıca salim abi ve batuhan abinin de cevaplarına çok şaşırdım doğrusu...

Emir bak yaklaşık 1 aydır internet aleminde gözükmüyorum..Neden biliyor musun ? Sırf böyle konular yüzünden..
Ortaya laf koymak sonuç getirmiyor ki birde gece gece ne yazacağımıda bilmiyorum..

Birşeyler yapmak istiyorsan sendeki o yeteneği ortaya koyarsın ve 'Alın Arkadaşlar' dersin..
Çalışmanı tutan kişi sana teşekkür eder ki etmeyen olursada sallarsın gideri gelir..

İşte 'o orga çalışma oluyor' sonra 'buna neden çalışma olmuyor' gibi şeyler hayatın ve zamanın gerekliliği yüzünden oluşan durumlardır..
Şu an ki düşüncelerin sana çok doğru geliyor ama bak dinle beni bu konunu 3 ay sonra oku bi kendine diyeceksin ki 'ulan ben neler demişim yuh beeee' ;)

onlar işin mutvağında neler olup bittiğini görenlerdir.körü körüne konuşmuyorlar.
ayrıca her ikisiyle de almanyadan döndüğümden beri hiç görüşemedim ve acil konularımız var hep erteleniyor.
neyse,
eğer v2 ilginizi çekiyorsa arayın bir hal çaresine bakalım.
bence en güzel ve olması gereken bir güncelleme.(bu benim değil kullananların fikri).

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...