• '' 20 '' Konu Açan yada mesaj yazmış olan Rütbe '' Özel üye '' olucaktır.. Vip üye de 200 konu yada Cevap vermiş olan Rütbe kazanacaktır saygılar

Or700TR v1 Meselesi ve Yeni Çalışma !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Cevap: Or700TR v1 Meselesi ve Yeni Çalışma !

teşekkürler, bu arada sen de arka paneldeki switch'e bir dokunup bir-iki birşey yapsan hiç de fena olmaz yani :p

emircim ben sıramı saldım. özelikle kişisel olarak ritim hazırlama defterini çoktan kapattım. :D

çünkü tek işim bu değil, öğrenci değilim, sadece müzikle uğraşan bir insan da değilim. kendime, zevk ve hobilerime ayıracak zamanım da kısıtlı artık.

Müzisyen olmayan için hayat, müzikten ve çalgıdan da ibaret değil.

Aci gerçekler yavaş yavaş su yüzüne çikiyor galiba:) eğer bazi arkadaşlar yeterince ekmek yediyse şu v1 v2 den artik bu cihaza nasil sample yüklenir bir açiklik getirsin. Hee yok doymadilarsa bekleyelim bakalim biraz daha...

Aci gerçekler yavaş yavaş su yüzüne çikiyor galiba:) eğer bazi arkadaşlar yeterince ekmek yediyse şu v1 v2 den artik bu cihaza nasil sample yüklenir bir açiklik getirsin. Hee yok doymadilarsa bekleyelim bakalim biraz daha...

konu yanlış yerlere gitmeye başladı

bu yaklaşım çok yanlış, bildiğim kadarıyla Can BAŞAR sample yükleme olayını kendisi çözdü, eğer sen de çözebiliyorsan çöz

emir kardeşim bu konuda sana şu fikrimi sunarak yardımcı olabilirim belkide :ritim konusunda.......
şunu baştan söyliyeyim:eek:r 700 v1 veya v2 kullanıcısı değilim.canlı dinleme ve çalma imkanımda olmadı.sitede demolarını dinledim yorumlarını okudum.gayet güzel ve kullanıcısına geniş imkan sunan bir alet olduğunu düşünüyorum.konudan anladığım kadarıyla v1 deki özellikle ritimlerin güncellenmemesi ve ayrıca v2 deki kadar çok çeşitli ve iyi ritimlerin olmamasından şikayetçisin
v1 ve v2 deki drum kitlerin dizilimlerini ve sample yapılarını bilmiyorum ama bildiğim şu v1 ve v2 drum kitlerinin dizilimlerinin farklı olduğunu başka bir konudan okumuştum.
benim tavsiye edeceğim yöntem biraz uzun ve yorucu gözükebilir başta ama %80 in üzerinde iyi sonuç verir.ve zamanla çok hızlı sekilde yapabilirsin.
v2 ritimlerini kullanarak drum ve perkusyonların tek tek v1 drum kitlerine göre transpoze edilmesiyle bunu yapabilirsin.bunun için stil edit menüsü içindeki transpoze menüsünü kullanman gerekir.zaten en ayrıntılı ritim varyasyonunda en fazla 20 farklı davul zil darbuka tef asma davul vs tonları kullanılır.
bu şekilde düzenleme yaparsan v2 deki ritimlere en yakın tonlamayı yakalarsın çünkü percusyonların volüm değerleri aynı kalır .kayba uğrayacağın tek nokta v2 kitleri için yapılmış yeni kit sampleleri olur onlarıda en yakın percusyon tonunu kullanarak kapata bilirsin.bence denemekte fayda var
ilgilenirsen daha ayrıntılı sekilde nasıl tranpoze yapılacağını anlatırım.

onu yapıyorum zaten convert yaparken,

mesela pa80 den çevirdiğim taylan 9/8 ritimler var. tek tek notaları düzenleyerek convert yapıyorum

deterli arkadaşım or 700v1 ve v2 ye ne kit nede semple yüklenmez sadce onu can bey yapar yani bunu bizim veya piyanist arkadaşların yapacağı bişey yok işletim cisi kimse onun haricinde semple ve kit atamayız sakın ha aldanma böle bişeye yani ben kit yaparım semple ses atarım diyene de inanma yanıi aldatılmayalım acısından yazdım

Teşekkürler

madem sample yüklenemiyor can bey nasıl yapıyor bu işi? ona açıklık getir bakalım recep kardeş.

nasıl mı?

adresleme ve kaynak romları sökülür bunların içindeki datalar decomplier edilir ama karşına saçma sapan şeyler çıkar. Bu saçma saspan şaylerin önce ne olduğunu çözersin (yaklaşık 4 ila 6 ay) sonra içinden istemediğin dataları çıkarır, yerine kullanmak istediğin dataları aynı saçmalıkla yerleştirirsin. (sıradan bir adama göre o şeyler saçma gibi görülelibir) işlem sonunda yeni bir çip satın alıp yaptığın bu işlemleri complier edersin ve işlem biter.

işlem sonucunda onca zaman ve para harcamışsındır.

bu iş , bu tür işlemlerin ne olduğunu bilmeyen bazı insanlara, disketten midi çaldırmak gibi geliyor ve çip taktırdıklarında kazıklandıklarını düşünüyorlar sanırım...

Moderatör tarafında düzenlendi:

hkmuzik,

açlık veya doymuşluk olarak değerlendirdiğiniz bir konu bunca yıldır nasıl bana mahsus bu ülkede kalabildi zannediyorsunuz?
eğer bu gibi aletlere sample yükleme imkanı olsaydı, zannediyormusunuz bu zama'a kadar bu sır kalabilirdi.
bizim insanımız aptal değil.
sırf yukarıdaki örnek olarak gösterdiğim yaklaşımınız gibi durumlar yüzünden forumlardan iyice soğudum ve artık hiç bir şey paylaşmıyorum ve sadece sürpriz!!!!!!!!!!!!!!!
yaptığım iş zor veya basit.alıcı buluyormu kardeşim?
buluyor. şu an en çok satıyormu? satıyor.
demek ki doğru yolda gidiliyor.ha nereye kadar?
yamaha kendisi türk insanına uygun aletler yapana kadar.işte o zaman benim misyonum biter.
ayrıca size bir zararım dokundumu?veya bir terbiyesizliğim oldumu?

neden üretenler bu şekilde harcanır bilemem ama bir söz geldi aklıma:
türkiyede hiç bir başarı cezasız kalmaz.
hata bende, ne uğraşıyorsun be kardeşim elin yamahaları ile git yat bir ağacın altına bak keyfine.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...